رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه بیان داشت:  تمام مراحل کشتار دام در کشورهای CIS ( جمهوری های مشترک المنافع مستقل شده از شوروی سابق ) مانند گرجستان، ارمنستان و سایر کشورها، چه پیش از کشتار، چه در هنگام و پس از کشتار علاوه بر نظارت کادر دامپزشکی، بهداشتی کشور میزبان، توسط ناظرین بهداشتی و […]

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه بیان داشت:  تمام مراحل کشتار دام در کشورهای CIS ( جمهوری های مشترک المنافع مستقل شده از شوروی سابق ) مانند گرجستان، ارمنستان و سایر کشورها، چه پیش از کشتار، چه در هنگام و پس از کشتار علاوه بر نظارت کادر دامپزشکی، بهداشتی کشور میزبان، توسط ناظرین بهداشتی و شرعی متشکل از دامپزشک و روحانی ایرانی که در کشتارگاه مستقر هستند، کنترل می شود.

به گزارش میلکان آنلاین، امید حاج محمدی افزود:  دام ها پیش از کشتار از نظر بیماری معاینه و سلامت آنها برای ورود به سالن کشتار تایید می شود، در هنگام کشتار مجددا لاشه ها بررسی شده و لاشه های بیمار حذف می شوند.

وی افزود: لاشه های سالم پس از کشتار به مدت ۲۴ ساعت در پیش سرد در دمای ۱ تا ۴ درجه سانتی گراد نگهداری شده تا بهPH  و دمای مناسب برسد و جمود نعشی لاشه ها صورت پذیرد.

سرپرست اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: خروج از پیش سرد منوط به تایید دامپزشکان کشور میزبان و دامپزشک ناظر ایرانی می باشد و نهایتا لاشه ها قبل از بارگیری با برچسب لیبل گذاری و در لفافه های مخصوص پیچیده شده و در کانتینرهای یخچال دار ویژه حمل گوشت با نصب ترموگراف برای ثبت نوسانات دمایی بارگیری می شوند.

حاج محمدی تصریح کرد: بنابراین تمام شرایط بهداشتی گوشت سرد گوسفند وارداتی  که عموم مردم آن را به عنوان گوشت گرم وارداتی می شناسند مورد تایید سازمان دامپزشکی بوده و مردم بدون هیچ گونه نگرانی می توانند مصرف نمایند.

اخبار مرتبط

نظرات