رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October
شورا پیش ازرای حل اختلاف شهردار کرمانشاه را انتخاب کرد؛

طلوعی در غروب شورا

عبدالله مرادی – میلکان در حالی که همه منتظر اعلام رای هیئت حل اختلاف استان در خصوص تخلف عدم انتخاب شهردار در فرصت سه ماه توسط شورای اسلامی شهر کرمانشاه بودند، شورا اقدام به انتخاب سعید طلوعی به عنوان شهردار با حضور ۸ نفر از اعضا کرد. طبق تبصره ماده ۷۳ قانون تشكيلات، وظايف و […]

عبدالله مرادی – میلکان
در حالی که همه منتظر اعلام رای هیئت حل اختلاف استان در خصوص تخلف عدم انتخاب شهردار در فرصت سه ماه توسط شورای اسلامی شهر کرمانشاه بودند، شورا اقدام به انتخاب سعید طلوعی به عنوان شهردار با حضور ۸ نفر از اعضا کرد.
طبق تبصره ماده ۷۳ قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران در فاصله بين صدور رأي عدم اعتماد و بركناري شهردار و يا خاتمه خدمت شهردار تا انتخاب فرد جديد كه نبايد بيش از سه ماه به طول انجامد يكي از كاركنان شهرداري با انتخاب شوراي شهر عهده دار و مسؤول اداره امور شهرداري خواهد بود. بر اساس این قانون و با توجه به موافقت شورای اسلامی شهر کرمانشاه با استعفای آرش رضایی در۱۰ تیرماه ، دهم مهرماه آخرین روز مهلت انتخاب شهردار توسط شورای اسلامی شهر بود وشورا دیگر حق این انتخاب را ندارد.
پس از دیدار اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه با معاون وزیر کشور در هفته گذشته اعضا تصمیم به انتخاب شهردار میگیرند تا با این کار در کسب نظر مثبت هیئت حل اختلاف استان تاثیر داشته باشند.
هیئت حل اختلاف نیز که باید به این پرونده به صورت ویژه می پرداخت با تعلل در اعلام رای و عدم برگزاری جلسه بعد از اعلام نظر کمیته کارشناسی رسیدگی به این تخلف را طولانی کرده است.
فرماندار کرمانشاه درگفتگویی که در ۹ مهر ماه با خبرنگار میلکان داشت گفته بود که با توجه به استعلامی که دفتر امور شهري و شوراهای استانداري از وزارت کشور گرفته است پس از مهلت قانونی سرپرست به عنوان مدیر شهر به فعالیت خود ادامه خواهد داد و تا زمان تعیین حکم توسط شورای حل اختلاف شورا می تواند جلسات عادی خود را ادامه دهد اما دیگر حق انتخاب شهردار به خاطر عدول از زمان مقرر را نخواهد داشت.
یکی از موارد انحلال شورا که صراحتا به آن اشاره شده است عدم توانایی انتخاب شهردار در مهلت قانونی(سه ماه) است.
حال شورای اسلامی شهر کرمانشاه با انتخاب سعید طلوعی به عنوان شهردار آن هم در زمانی که حق انتخاب ندارد میخواهد غروب شورا را با طلوعی به صبح روشنی تبدیل کند.

اخبار مرتبط

نظرات