رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خبرداد:

۵۲۸ میلیارد ریال کمک بلاعوض به بخش کشاورزی مناطق زلزله زده

به گزارش میلکان آنلاین، رییس سازمان جهاد کشاورزی درتکیمل این خبر افزود: با وقوع زلزله آبان ماه، بسیاری از جایگاههای دامی تخریب و دام های زیادی تلف شدند که برای کمک به خسارت دیدگان و با تصویب هیئت دولت، خسارت آنان توسط دولت پرداخت شد. خسرو شهبازی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران، […]

به گزارش میلکان آنلاین، رییس سازمان جهاد کشاورزی درتکیمل این خبر افزود: با وقوع زلزله آبان ماه، بسیاری از جایگاههای دامی تخریب و دام های زیادی تلف شدند که برای کمک به خسارت دیدگان و با تصویب هیئت دولت، خسارت آنان توسط دولت پرداخت شد.

خسرو شهبازی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران، مبلغ  ۲۱ میلیارد تومان برای پرداخت خسارت تلفات دام و براساس مصوبه دیگری هیاً ت محترم وزیران مبلغ۳۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای بازسازی اماکن دامی و مزارع پرورش ماهی و تلفات ماهی اختصاص یافت.

شهبازی با اشاره به اینکه با تلاش شبانه روزی خسارت ۱۱هزارو۶۸۹ جایگاه دامی پرداخت شده اضافه کرد: مبلغ ۲۱ میلیارد و ۶۶۴ میلیون تومان در حوزه خسارت جایگاههای دام پرداخت شده است.

وی با اشاره به پرداخت خسارت تلفات دام گفت: در جریان زلزله کرمانشاه ۱۶هزارو ۳۰۵راس دام سبک و  ۶۸۷ راس تلفات دام سنگین تلف شدند که در این راستا، مبلغ۹میلیارد و ۷۸۳ میلیون تومان برای جبران خسارت دام های سبک و برای تعداد ۶۸۷ راس تلفات دام سنگین نیز مبلغ۲میلیارد و ۶۱ میلیون تومان پرداخت گردید.

شهبازی با بیان اینکه در جریان زلزله کرمانشاه، ۱۶۸مزرعه  استخر پرورش ماهی خسارت دیده و ماهیان زیادی تلف شدند افزود:  مبلغ ۳میلیارد و ۳۳۸ میلیون تومان نیز در این قسمت تخصیص و به خسارت دیدگان پرداخت شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با پیگیری های انجام شده، خسارتهای زلزله به بخش کشاورزی استان بصورت دقیق برآورد و پرداخت گردید خاطرنشان کرد: روند پرداخت خسارات نیز به این صورت بوده که پس از بازدید کارشناسان از واحد تولیدی خسارت دیده و برآورد خسارات وارده، نسبت به تکمیل فرم خسارت اقدام و پس از تایید  رئیس مرکز خدمات کشاورزی دهستان، بخشداریا دهیار، مدیر جهاد شهرستان، فرماندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی، نسبت به تکمیل پرونده و پرداخت تسهیلات نیز اقدام شده است.

 

شهبازی در پایان خاطر نشان کرد:  مجموعه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از زمان وقوع زلزله، ضمن بسیج تمام امکانات انسانی و ماشین آلات به منظور کمک به آسیب دیدگان؛ اقدامات مفیدی را در زمینه برآورد خسارت های زلزله در بخش کشاورزی،  امهال تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان، پرداخت خسارت به دامداران، کشاورزان و تولیدکنندگان این بخش همچنین پرداخت خسارت بابت تلف شدن دام های سبک و سنگین، آبزیان و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت انجام و تا کنون نسبت به تشکیل حدود ۲۴۰۰۰ فقره پرونده اقدام نموده است.

اخبار مرتبط

نظرات