رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
  • یکشنبه 20 آبان 1397 - 13:41
  • کد خبر : 4964
  • مشاهده : 1380 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : کرمانشاه شایستگی پایتخت کتاب ایران را دارد
مدیرکل امور استان های وزارت ارشاد :

کرمانشاه شایستگی پایتخت کتاب ایران را دارد

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی نمایشگاه های استانی  کتاب یکی از رخداد های فرهنگی بعد از انقلاب عنوان کرد و گفت:  نمایشگاه کتاب  که درفصول مختلف برگزار می شود این امکان را برای تمامی مردم حتی از استان های دیگر فراهم می کند […]

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، مدیرکل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی نمایشگاه های استانی  کتاب یکی از رخداد های فرهنگی بعد از انقلاب عنوان کرد و گفت:  نمایشگاه کتاب  که درفصول مختلف برگزار می شود این امکان را برای تمامی مردم حتی از استان های دیگر فراهم می کند که از آخرین و تازه ترین تولیدات نشر مطلع باشند. هم چنین برای کتاب فروشی های سطح استان یارانه ای درنظر گرفته شده که درکنار ناشرین باشند. تسهیلات بانکی کم بهره برای تجهیز و تاسیس و توسعه کتاب فروشی ها هم درنظر گرفته شده است.

علی غیاثی در آیین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان کرمانشاه خاطر نشان ساخت:استان کرمانشاه تاریخ و تمدن بسیار کهنی دارد و در زمینه نمایشگاه های سطح کشور رتبه خوبی دارد و باوجود این مفاخر فرهنگی که در استان داریم باید ارتقاء یابد.

وی به بیان برنامه های هفته کتاب و کتاب  خوانی اشاره کرد و دامه داد:ازدیگر برنامه های این هفته می توان به برگزاری برنامه‌های کتاب و کتابخوانی و فرهنگی درنمایشگاه،رونمایی ازکتاب، نقد وبررسی کتاب، برنامه های ادبی شعر و داستان و بزرگداشت مفاخر ادبی استان درنمایشگاه نام برد.

غیاثی عنوان کرد: ازبرنامه های سال های اخیر درحوزه کتاب، اهدای کتاب به مدارس، دانشگاه ها، مساجد و کتابخانه ها توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده که این اداره بخشی ازاعتبارات خودرابه خرید کتاب های استانی صرف کرده است.این نمایشگاه برای حمایت ازکتب ارزشمندو معرفی آن به اهل قلم و نویسندگان است.

وی با اشاره به طرح پاتیخت کتاب عنوان کرد: کرمانشاه شایستگی انتخاب پایتخت کتاب را درسطح کشور دارد.

وی درزمینه تسهیلات برای خرید کتاب  افزود: ۵۰ میلیون بن کتاب درنظر گرفته شده که عرضه می شود.

اخبار مرتبط

نظرات