رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Monday 18 October
  • چهارشنبه 9 آبان 1397 - 09:29
  • کد خبر : 4817
  • مشاهده : 1358 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : دادسرا و استاندارد برای حمایت از سلامت عقد اخوت بستند

تکلیف دستگاه قضایی این است که تهدیدات مربوط به سلامت، امنیت و بهداشت مردم را شناسایی کرده واز بین ببرد و اگر نشد با آن مبارزه کیفری کند این هدفی است که در ساختار سازمانی مجموعه استاندارد هم تعریف شده است. بنابراین هر چه قدر تعامل میان دستگاه قضایی و اداره استاندارد نزدیک تر باشد […]

تکلیف دستگاه قضایی این است که تهدیدات مربوط به سلامت، امنیت و بهداشت مردم را شناسایی کرده واز بین ببرد و اگر نشد با آن مبارزه کیفری کند این هدفی است که در ساختار سازمانی مجموعه استاندارد هم تعریف شده است. بنابراین هر چه قدر تعامل میان دستگاه قضایی و اداره استاندارد نزدیک تر باشد تحقق این اهداف راحت تر است و می توان در سایه این تعامل سلامت و ایمنی مطلوب تری را به شهروندان ارایه کرد.

به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین، دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه درجمع مدیریت و کارکنان اداره استاندارد کرمانشاه بااشاره به اینکه با همکاری و همدلی بیشترمی توانیم شعار “سلامت و ایمنی” را به منصه ظهور برسانیم بیان داشت: مبتنی بر رویکرد استاندارد، هدف مجموعه از کنترل کیفیت و استاندارد سازی این است که سلامت مردم آسیب نبیند که مشترکا مطالبه گری دستگاه قضایی نیز در تحقق همین مطلب است بنابراین همراهی و هماهنگی دو مجموعه جهت رسیدن به این هدف ضروری به نظر می رسد.

محمدحسین صادقی تصریح کرد: اولویت های مدنظر اداره استاندارد برای دستگاه قضایی نیز حائز اهمیت است. موضوعاتی چون ایمنی محصولات، سودجویی دست اندرکاران عرصه بازار، تخفیف دادن در استانداردها، ارزان سازی کردن و صرفه جویی کردن غیراستاندارد تهدیداتی هستند که سلامت و حتی جان مردم را به خطر می اندازند و دستگاه قضا به جد پیگیر آنهاست.

وی گفت: اداره استاندارد جهت برخورد با خاطیان از ابزارهای خوبی برخوردار است که ضمانت اجرایی دارد اما چنانچه در رابطه با موضوعی احساس شد که این ابزارها یا ضمانت اجرایی آن برای پیشگیری از آسیب، کنترل و یا مقابله جوابگو نیست دستگاه قضایی این آمادگی را دارد از باب تکلیف در کنار اداره استاندارد بوده و در صورت لزوم اعمال هشدار و تذکر کند.

صادقی بااشاره به ضرورت توجه به استاندارد محصولات تولیدی در کرمانشاه اذعان کرد: به نظر می رسد که باید بر روی برندهای غذایی تولید کرمانشاه بیشتر زوم شود که اعتبار و جایگاه این برندها حفظ و دست زیاده خواهان و سودجویان را قطع گردد.

دادستان بر لزوم ورود جدی تر استاندارد به بحث استانداردسازی بوفه مدارس تاکید کرد و گفت: انتظار میرود با نظارت از اقلامی که در بوفه مدارس عرضه می شود سلامت کودکان و دانش آموزان را بیمه کنید هر چند خود آموزش و پرورش و وزارت بهداشت در این رابطه اهتمام دارند اما تعدد بازوهای نظارتی البته با رعایت سیکل زمانی معقول می تواند اهمیت موضوع را بازگو کرده و در استاندارد سازی بوفه ها موثر باشد.

وی بر اهمیت به روز کردن درجه کیفیت استاندارد تاکید و تصریح کرد: اگر درجه حساسیت را یکسان ببینیم ما را دچار رکود می کند بنابراین اگر قرار باشد با مدل های جهانی همگام باشیم استانداردهای ما در سال ۹۷ باید با استانداردهای سال گذشته متفاوت باشد چون ذائقه و سلیقه مردم تغییر می کند.

در این نشست همچنین بر ضرورت آموزش ضابطین عام و خاص در حوزه نظارت و کنترل کیفیت تاکید شد و مقرر گردید در مقاطع مشخصی از سال آموزش های این گروه مطابق با استاندارد به روز شود.

اخبار مرتبط

نظرات