رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه درنشست خبری بیست ودومین سالروزملی صادرات از رشد ۴۶ درصدی صادرات استان در هفت ماهه امسال خبر داد و گفت: در این مدت “سومار” در صدر مرزهای صادراتی کشورمان به عراق قرار داشته است. به گزارش میلکان آنلاین ،خلیل حیدری اظهار کرد: در هفت ماهه امسال یک میلیارد و ۶۳۳ میلیون […]

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه درنشست خبری بیست ودومین سالروزملی صادرات از رشد ۴۶ درصدی صادرات استان در هفت ماهه امسال خبر داد و گفت: در این مدت “سومار” در صدر مرزهای صادراتی کشورمان به عراق قرار داشته است.
به گزارش میلکان آنلاین ،خلیل حیدری اظهار کرد: در هفت ماهه امسال یک میلیارد و ۶۳۳ میلیون دلار کالا با وزن سه میلیون و ۳۶۹ هزار تن از مرزهای استان کرمانشاه صادر شده است. این میزان صادرات از نظر ارزشی ۴۶ درصد و از نظر وزنی ۲۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
وی با بیان اینکه کالاها از استان کرمانشاه به ۳۵ کشور دنیا صادر شده، گفت: عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان، امارات و … در صدر کشورهای طرف معامله صادرات استان بوده اند.
حیدری تعداد اقلام صادراتی از استان کرمانشاه به خارج از کشور را نیز ۷۸۱ قلم کالا عنوان کرد و گفت: بیشترین کالاهای صادر شده لوازم خانگی و پاکیزگی و ظروف تهیه شده از پلاستیک، محصولات و چیپس سیبزمینی، گوجه فرنگی، انواع کاشی، کیسه نایلونی، کولر آبی، هندوانه و … بوده است.
وی درباره اقلام صادراتی تولیدی استان نیز خاطرنشان کرد: ارزش این اقلام حدود ۲۱۰ میلیون دلار بوده که عمدتا محصولات پتروشیمی، سیمان، لبنیات، رب گوجه و … را شامل میشود.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه مهمترین مرز صادراتی استان در هفت ماهه امسال را مرز سومار با صادرات ۶۵۷ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: امسال میزان صادرات از این مرز نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی ۶۴ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه در هفت ماهه امسال بیشترین میزان صادرات به عراق از طریق مرز سومار انجام شده، اظهار کرد: کالاهایی که از مرز سومار صادر میشود عمدتا با وزن کم و ارزش زیاد است.
حیدری پیشبینی کرد امسال صادرات از مرز سومار به یک میلیارد دلار برسد و ادامه داد: این مرز نزدیکترین فاصله را به بازار هدف در عراق و خصوصا بغداد دارد.
وی اشاره‌ای هم به سهم کرمانشاه از صادرات به کشور عراق داشت و این سهم را از نظر ارزشی حدود ۳۳ درصد اعلام کرد و گفت: هیچگاه سهم کرمانشاه از صادرات غیرنفتی به عراق ۵۰ درصد نبوده است.

اخبار مرتبط

نظرات