رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October
در همایش ملی بزرگداشت روز جهانی زنان روستایی و عشایری؛

از گواهینامه استاندارد “سیب درختی دینور” رونمایی شد

در دومین همایش ملی بزرگداشت روز جهانی زنان روستایی و عشایری با شعار “توسعه کسب و کار، زیست بوم سازگار و معیشت پایدار” که همزمان با روز جهانی زنان روستایی برگزار شد، برای اولین بار در استان کرمانشاه از گواهینامه استاندارد coc و IRAN GAP که به سیب درختی باغدار روستای سنگ سفید از توابع […]

در دومین همایش ملی بزرگداشت روز جهانی زنان روستایی و عشایری با شعار “توسعه کسب و کار، زیست بوم سازگار و معیشت پایدار” که همزمان با روز جهانی زنان روستایی برگزار شد، برای اولین بار در استان کرمانشاه از گواهینامه استاندارد coc و IRAN GAP که به سیب درختی باغدار روستای سنگ سفید از توابع شهرستان صحنه اهدا شده رونمایی شد.
در این همایش دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، گفت: در حوزه زنان پیشرفت های خوبی را داشته ایم، کارآفرینی که بحث مهمی است و کارآفرینان زیادی در بخش روستایی وجود دارد که می‌توانند در حوزه های متنوعی فعالیت های خود را گسترش دهند.
دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دیگر سخنران این همایش ابراز داشت: دستیابی به بخش کشاورزی دانش محور، از مسیر توجه به منابع انسانی میسر می گردد و اگر توفیقاتی حاصل می شود در گرو توجه به نیروهای فعال در عرصه های تولید و روستا می باشد.
در ادامه مهندس بنی هاشم مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری، با تبریک روز جهانی زنان روستایی به ویژه حاضران در همایش، بیان داشت: امیدواریم از فرصتی که این روز برایمان ایجاد کرده در جهت معرفی هرچه بیشتر توانمندی ها و ظرفیت های زنان روستایی استفاده نماییم و گوشه ای از تلاش های آنان را در حل مسائل جدی کشور مانند امنیت غذایی و شغلی، ایجاد و توسعه اشتغال پایدار نشان دهیم.
وی افزود: اجرای پروژه فرهنگ سازی در زمینه تولید و مصرف سالم با همکاری معاونت امور زنان و خانواده و تفاهم نامه آن که در سال گذشته در چنین مراسمی به امضاء رسید، به ما نشان داد که زنان روستایی و عشایری ظرفیت فوق العاده ای در تامین امنیت غذیی کشور دارند.
در پایان این مراسم از محصول گواهی شده « سیب درختی » تولید شده توسط شهناز فرهادی سنگ سفیدی باغدار روستای سنگ سفید شهرستان صحنه استان کرمانشاه که گواهینامه استاندارد IRAN GAP و COC را دریافت نموده است رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظرات