رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري:

براي كاهش نرخ بيكاري به نیروی کار ماهر نياز داريم

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري گفت: براي كاهش نرخ بيكاري به نیروی کار ماهر نياز داريم. به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین ، دكتر هدايت حاتمي در جلسه شوراي مهارت استان اظهار داشت: نيازها و نوع نگاه ها در دنياي امروز با ۵ سال گذشته متفاوت است بنابراين بايد خود را مجهز […]

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري گفت: براي كاهش نرخ بيكاري به نیروی کار ماهر نياز داريم.

به گزارش پایگاه خبری میلکان آنلاین ، دكتر هدايت حاتمي در جلسه شوراي مهارت استان اظهار داشت: نيازها و نوع نگاه ها در دنياي امروز با ۵ سال گذشته متفاوت است بنابراين بايد خود را مجهز به تخصص، مهارت و دانش روز كنيم كه در اين زمينه نقش آموزش درست، صحيح و منطبق با نيازهاي روز بسيار مهم و اثربخش است.

وي بيان داشت: انگیزه فرد هم بسیار مهم است. فردي كه علاقمند به يادگيري و كارآفريني نباشد هر چه به وی آموزش داده شود باز نمي توان كه مهارتش را توسعه داد.

معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري خواستار افزايش سهم استان در حوزه فني و مهندسي شد و گفت: برای كاهش بيكاري و افزايش اشتغال به افراد متخصص و ماهر نياز داریم و به همين منظور به دنبال راه اندازي مدرسه كسب و كار در كرمانشاه براي افراد جوياي كار، شاغلين و نسل جديد هستيم.

وي ادامه داد: علاوه بر افراد جوياي كار و شاغلين بايد به فكر كارآفريني و مهارت آموزي برای نسل آینده هم باشيم.

دكتر حاتمي همچنیت خواستار گسترش آموزش و مهارت آموزي در نقاط مختلف شهر و در فرهنگ سراها با تدوين برنامه های جديد متناسب با شرايط و نيازهاي امروز جامعه شد.

معاون اقتصادي و توسعه منابع استانداري با تاكيد ايجاد آموزشگاه هاي متعدد فني و مهارت آموزي در نقاط مختلف شهر گفت: توجه به ارائه آموزش هاي فني و حرفه اي پويا و مدرن بسيار مهم است و در این راستا اداره فني و حرفه اي با همكاري اداري كار به سمت تدوين ساختاري جديد براي پويايي هر چه بيشتر آموزش ها حركت كنند.

وي تاکید کرد: می بایست از ظرفيت دهياران براي توسعه برنامه هاي جديد مهارت آموزي استفاده كنيم و تلاش نمائيم تا علاوه بر كشاورزي و دامپروري مشاغل دیگری نیز در روستاها ايجاد شوند.

اخبار مرتبط

نظرات