رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 26 October
  • سه شنبه 24 مهر 1397 - 06:57
  • کد خبر : 4617
  • مشاهده : 773 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : والدین چطور مقابل  فرزند خشم خود را  کنترل کنند

فرزندتان اشتباهی مرتکب شده است که شمارا به شدت عصبانی کرده حالا باید چه کنید وبهترین عکس العمل چه می تواند باشد، راهی مستقیم برای کنترل خشم والدین که باید بدانید. اینکه والدین به خاطر فرزندانشان عصبانی شوندیک اتفاق عادی می باشد ،رفتار با کودکان درمقابل مدیریت آنها کار مشکلی می باشد ودر هر کودک […]

فرزندتان اشتباهی مرتکب شده است که شمارا به شدت عصبانی کرده حالا باید چه کنید وبهترین عکس العمل چه می تواند باشد، راهی مستقیم برای کنترل خشم والدین که باید بدانید.
اینکه والدین به خاطر فرزندانشان عصبانی شوندیک اتفاق عادی می باشد ،رفتار با کودکان درمقابل مدیریت آنها کار مشکلی می باشد ودر هر کودک متفاوت است که دربرخی موارد می تواند شما راعصبی وخشمگین کند اما هدف این است که خشم خودتان را کنترل کنید وبانهایت آرامش با آنها رفتار کنید.
توصیه ای برای خشم والدین به ساده ترین روش ممکن :
۱-قبل از اینکه واکنشی نشان دهید توصیه می شود یک نفس عمیق بکشید،شاید رفتار کودک شما برایتان ناراحت کننده باشد ولی بهتر است ،که سعی کنید تاخشم خود را کنترل کنید وبانهایت آرامش برخورد کنید مطمئن باشید این بهترین کار است وکمترین عوارض رادر تربیت فرزند خواهد داشت .
۲- بیرون از اتاق کودکتان بمانید که این کار درکنترل خشم شما بسیار موثرمی باشد ،پس از اینکه احساس کردید عصبی نیستید وارد اتاق شویدوبا فرزندتان درنهایت آرامش حرف بزنید وآن راکنترل کنید اگر احساس کردیدکه برخورد شما باعث ناراحت شدن اوشده است ازاومعذرت خواهی کنید.
چند راهکار کنترل خشم برای والدین :
۱٫ عوامل اصلی عصبانیت خود را پیدا نمایید:
گاهی شیطنت کودک نیست که باعث می‌شود ازکوره دربروید،عامل اصلی چیز دیگری است ،دیر رسیدن به محل کار ،منازعه قبلی با همسریادیگران ،آماده نبودن برای دانشگاه و… کاری کنید که عوامل استرس زا از زندگی شما دور شده ویا کم اثر شوند ،هرگز نباید کارهای خود را به دقیقه نود موکول کنیم .
۲٫ قوانین سخت گیرانه راکنار بگذارید:
درست است درخانه اصولی باید حاکم باشد که همه از جمله بچه ها آن را رعایت کنند.اما نباید به همه درخواستهای کودک پاسخ منفی بدهید.ببینیدکدامیک از قواعد برای شما خیلی مهم هستند وبه آنها پایبند باشید ،سایر قواعد دست وپا گیر وبی خاصیت راکنار بگذارید .
۳٫ حواس کودک را پرت کنید :
گاهی می توانید کارهایی که بچه دوست دارد را انجام دهید تاحواس او پرت شود .مثلاوقتی کودک جیغ می زند ،یک ژست بانمک یا اسباب بازی مورد علاقه اومی تواند معجزه کند .
۴٫ ازخود مراقبت کنید:
مادری که از خود مراقبت می کند بهتر می تواند از سایر اعضای خانواده مراقبت کند .مطمئن شوید به اندازه کافی استراحت دارید ،ورزش می کنید وبه میزان مناسب غذا می خورید و….
فراموش نکنیدکه:
کودکان در سنین کودکی انرژی زیادی دارندبه همین دلیل فعالیت می کنند وکمتر می خوابند البته تازمانی که انرژی شان تمام شده باشدوکودکان در حال رشد کنجکاو هستند وشما هم باید باروحیه آنها مطابقت کنیدوسرهرکاری که فرزندتان آن را انجام می دهد خشمگین نشوید وباید قادر باشید تاخشم خود را کنترل کنید وسرهراتفاقی عصبی نشوید .
نتیجه عصبانیت والدین در مقابل کودکان باخت باخت است وتبعات بسیاری داردکه ممکن است در آینده روی شخصیت کودکان تاثیرگذار باشد.چنانچه دردوران کودکی بتوانیم رفتارهای خود کنترلی داشته باشیم وخشممان را دربرابر کودکان مهار کنیم قدمی مثبت در جهت شکل گیری شخصیت آینده اوبرداشته ایم .

اخبار مرتبط

نظرات