رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October
  • یکشنبه 14 آذر 1395 - 19:12
  • کد خبر : 461
  • مشاهده : 1535 بازدید
  • اقتصادی
  • چاپ خبر : بازگشت هویت کرمانشاه به مرکزیت غرب کشور باید یک خواسته عمومی شود/ کرمانشاه از گذشته مرکز غرب کشور بوده است

کرمانشاه در مرکزیت غرب کشور یک شهر مهم منطقه‌ای است که همیشه برای استانهای همسایه یک قطب بوده و سر ریز نیازهای استانهای غرب کشور از کرمانشاه تامین می شده است . به گزارش خبرنگار میلکان، استاندار کرمانشاه در جلسه ای که امروز با رؤسای اتحادیه های صنفی، کسبه اصناف و بازاریان کرمانشاه داشت بیان […]

کرمانشاه در مرکزیت غرب کشور یک شهر مهم منطقه‌ای است که همیشه برای استانهای همسایه یک قطب بوده و سر ریز نیازهای استانهای غرب کشور از کرمانشاه تامین می شده است .dsc_0937

به گزارش خبرنگار میلکان، استاندار کرمانشاه در جلسه ای که امروز با رؤسای اتحادیه های صنفی، کسبه اصناف و بازاریان کرمانشاه داشت بیان داشت: کرمانشاه به سبب جغرافیا، فرهنگی و جمعیتی که دارد باید به عنوان یک مرکز مهم به آن نگریسته شود اما آنچنان که استحقاق و استعداد یک شهر یک میلیونی برای قرار گرفتن در مرکزیت جمعیت ده میلیونی است را درحال حاضر ندارد. رسیدن به این جایگاه مطلوب و مرکزیت باید تبدیل به خواسته و هدف همگان شود.

اسدالله رازانی اظهار داشت: برای نیل به این هدف نیازمند یک توافق و قرارداد فراگیر اجتماعی میان همه کرمانشاهی ها هستیم پیمانی که همه گروه ها و طیف ها را در برگیرد.

وی گفت:دولت، بخش خصوصی و نهادها باید همکاری داشته باشند که کارها پیش برود. همه جامعه با یستی کنار هم باشیم و چاره ای جز حامی بودن یکدیگر نداریم و هیچ دلیلی برای گسستگی وجود ندارد .

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه دولت سی سال پیش روزی سه میلیون بشکه نفت صادر می‌کرد افزود: این میزان صادرات برای رفع نیازهای آن زمان که جمعیت ایران سی میلیون نفر بود انجام می شد پس دولت تواندمندی بود که پول برای هزینه کردن داشت. اما امروز با جمعیتی ۸۰ میلیون و نیازهای متنوع تر صادراتی کمتر از سه میلیون بشکه داریم که در زمان تحریم‌ها تا یک میلیون بشکه  نیز سقوط کرد، دیگر دولت قادر نیست که مشکلات را به تنهایی حل کند و باید از بخش خصوصی کمک بگیرد.

وی بازار را یکی از نهادهای ریشه دار در این کشور خواند و گفت:بازار در زمان مشروطه، انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی در اینران نقش مهمی ایجاد کرده است وبه عنوان  یک نهاد مهم در سجلی جمهوری اسلامی تعریف می شود.در زندگی مردم هم بازار یکی از نهادهای مورد اعتماد عمیق است.

رازانی با بیان اینکه شهر کرمانشاه از شهرکهای صنفی به واسطه شکستی که در یکی از پروژه ها خورده است تجربه‌ای  ناموفق دارد تاکید کرد:این امرموجب ایجاد یاس در بین صنوف کرمانشاه شده است . یک کلانشهر مهم و یک میلیون نفری مانند کرمانشاه در اولین گام نیازمند ساماندهی صنوف مختلف است و این مهم باید تبدیل به یک مطالبه جدی و فراگیر شود. به همین منظور ستادی با مدیریت استانداری و با حضور نمایندگان اصناف و اتحادیه ها، سازمان شهرک های صنعتی و دستگاه های ذیربط تشکیل خواهیم داد و با پیگیری های ۱۵ روزه پیشرفت کار در یک پروسه چند ساله این مطالبه مهم را محقق کند.

وی همچنین با اشاره سیاست های مالیاتی در کشور گفت: متأسفانه در کشور تعرفه های مالیاتی مخصوص استان های برخوردار و غیر برخوردار وجود ندارد و سیاست نظام نیز بر توسعه نظام مالیاتی مبتنی است. بنابراین در این شرایط نمی توان انتظار تصویب طرح یا لایحه ای در زمینه کاهش مالیات ها در استانی مانند کرمانشاه را در مجلس داشت.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: با این وجود مدیریت ارشد استان همیشه خواهان مساعدت اداره مالیات در زمینه اصناف بوده و در صورت دریافت هرگونه گزارش مستدل پیرامون اجحاف در این زمینه، با جدیت آن را متوقف خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات