رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October
  • یکشنبه 22 مهر 1397 - 07:33
  • کد خبر : 4590
  • مشاهده : 1053 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : همکاری اولیا با مدرسه یک ضرورت است
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:

همکاری اولیا با مدرسه یک ضرورت است

در راستای هم‌اندیشی والدین با امور آموزشی و پرورشی، آیین نمادین انتخابات انجمن اولیا و مربیان مدارس استان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، در محل اردوگاه شهید باهنر ناحیه یک برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری میلکان آلنلاین، دکتر مجید یزدان‌پناه ضمن تشکر از حضور گسترده اولیا، بر مشارکت و همکاری آنان […]

در راستای هم‌اندیشی والدین با امور آموزشی و پرورشی، آیین نمادین انتخابات انجمن اولیا و مربیان مدارس استان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، در محل اردوگاه شهید باهنر ناحیه یک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری میلکان آلنلاین، دکتر مجید یزدان‌پناه ضمن تشکر از حضور گسترده اولیا، بر مشارکت و همکاری آنان با مربیان تأکید کرد و گفت: همکاری اولیا با مدرسه، یک ضرورت است و ارتباط و تعامل نزدیک اولیا با مدارس، موجب پیشرفت آموزشی و تربیتی  دانش‌آموزان است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: محیط خانه، نخستین جایگاه امن دانش‌آموز است که با عواطف و احساسات و مدیریت والدین، پایه‌های تعلیم و تربیت را دانش‌آموز می‌آموزد و در  مدرسه، این آموزش‌ها تکمیل می‌گردد. در این میان، رابطه این دو نهاد تاثیرگذار به‌علاوه بافت جامعه،  بر شخصیت، رفتار و آموزش بسیار حیاتی است.

وی ضمن تاکید بر تکریم شخصیت دانش‌آموزان، گفت: دانش‌آموزان ما در خانواده که اولین پایگاه تربیتی است، حس احترام به خود را می‌آموزند؛ سپس این احترام را به دیگران نیز منتقل می‌کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: فرزندان ما  باید به طور یکسان زیر چتر تعلیم و تربیت و نگاه عاطفی معلمان و والدین قرار گیرند تا در جامعه سرخورده نشوند و به دنبال نیازهای بالاتر زیستی و انسانی بروند و شکوفا شوند.

یزدان‌پناه به هرم نیازهای مازلو اشاره کرد و افزود: در این هرم، نیازهای جسمی و زیستی انسان‌ها در اولویت است. در این نظریه نیاز هر انسان در پنج طبقه (زیستی، امنیتی، اجتماعی، احترام، خودشکوفایی و خودانگیزشی) قرار داده شده‌ و دانش‌آموزان ما در صورتی مراحل خودشکوفایی را طی خواهند کرد که مراحل اولیه نیازهای خود را با موفقیت طی کرده باشند.

این استاد دانشگاه‌های استان خاطر نشان کرد: همه دانش‌آموزان، حق دانش‌آموزی و آموختن دارند و همه ما باید در این راه کوشش کنیم تا جهل و نادانی در دانش‌آموزان‌مان ریشه ندواند. آن‌ها را در قالب‌های دلخواه خود نریزیم و شکل ندهیم؛ بلکه به آنها قدرت اختیار، انتخاب، خلاقیت و شکوفایی بدهیم و تشنج را در خانواده‌هایمان به صفر برسانیم؛ چرا که این عامل تخریب‌گر، روح و روان کودکان‌مان را می‌تراشد و آنها را از داخل تهی می‌کند.

در نهایت باید دانش‌آموزانی مطالبه‌گر و پاسخگو، منتقد و شجاع، نوع‌دوست و قانونمند تربیت کنیم که این یکی از وظایف انجمن اولیا و مربیان است.

همه باید تلاش کنیم  فرزندان پاک ایران زمین بتوانند با زندگی اجتماعی خود آشنا شوند و به تکالیف، وظایف و حقوق خود عمل کنند.

در ادامه دکتر خاطری، رییس دادگاه اطفال و نوجوانان استان، با بیان مصادیقی از آسیب‌های اجتماعی پیش روی دانش‌آموزان، بر لزوم توجه بیشتر اولیا و  مراقبت از فرزندان خود تاکید کرد.

در پایان  این همایش، با اهدای هدایایی از اعضای انجمن اولیا و مربیان سال گذشته تقدیر شد و با برگزاری انتخابات، اعضای جدید انجمن اولیا و مربیان مدرسه برای مدت یک سال انتخاب شدند.

اخبار مرتبط

نظرات