رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Monday 18 October

رییس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه در نشست بررسی مشکلات صنعتگران استان کرمانشاه با مدیران ارشد استان با بیان اینکه افزایش نرخ دلار و مشکلات اقتصادی نیاز به سرمایه در گردش واحد های تولیدی را سه برابر کرده است گفت: این نشست به درخواست ۱۳۰واحد تولیدی برگزار شده است . به گزارش خبرنگار میلکان […]

رییس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه در نشست بررسی مشکلات صنعتگران استان کرمانشاه با مدیران ارشد استان با بیان اینکه افزایش نرخ دلار و مشکلات اقتصادی نیاز به سرمایه در گردش واحد های تولیدی را سه برابر کرده است گفت: این نشست به درخواست ۱۳۰واحد تولیدی برگزار شده است .

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین، جهانبخش شکری مشکلات واحدهای صنعتی، معدنی و تولیدی استان را دردو بخش برشمرد و خاطر نشان ساخت: برخی از مشکلاتی در سطح استان و به وسیله مدیراان استانی قابل حل است از جمله  اجرایی شدن مصوبات ستاد تسهیل توسط دستگاه‌های اجراییو بخش دوم پیشنهادات و درخواست هایی است که باید به گوش هیئت دولت و مجلس برسد مانند بند (و) تبصره۱۶ در خصوص بخشودگی جرائم بانکی که با توجه به عدم اجرای کامل آن در استان نیاز است که این مدت ۶ ماهه تمدید شود. با اجرایی شدن این قانون اکثر واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال به چرخه تولید بازخواهند گشت و شاهد رونق تولید و اشتغال در استان خواهیم بود.

وی همچنین از مدیران استان خواست که ترتیبی اتخاذ شود تا بدهی های بانکی برای مدت ۲ سال فریز شود و افزود: با توجه به قراردادهای جاری تولیدکنندگان با کشورهای عراق و افغانستان که بیش از ۱۰ سال است بازار صادراتی را در این دو کشور پیدا کرده اند پیمانسپاری ارزی باعث از دست دادن این بازار شده است که امیدواریم هرچه سریعتر این مشکل مرتفع شود.

رییس خانه صنعت و معدن استان از کاهش ۹۰ درصدی صادرات پس از اجرای طرح پیمانسپاری خبر اد و گفت: واحدهایی همچون فرش، کاشی، سیمان ، فولاد، لبنیات و رب‌گوجه فرنگی از جمله محصولاتی هستند که بر پایه‌ی صادرات راه اندازی شده اند و اگر برای صادرات به مشکل بربخورند به تعطیلی کشیده خواهند شد.

وی اعتصاب کامیون داران و و عد م حمل بار را یکی دیگر از مشکلات این روزهای واحدهای تولیدی برشمرد عنوان داشت: محصولات تولیدی در انبارها انباشته شده است و مواد والیه برای تولید نیز به دست واحدهای تولیدی نمیرسد.

شکری خواستار تک نرخی شدن تسهیلات برای بخش تولید شد و گفت: متاسفانه در جلسات و همایش های مختلفی که مدیران کشوری به استان می آیند همه این درد دلها گفته می شود اما متاسفانه هیچ عکس‌العمل و تغییری در روند اجرای کارها نمی بینیم .

 

 

اخبار مرتبط

نظرات