رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

عبدالله مرادی – گروه اقتصادی مجله اقتصادی کانی- استان کرمانشاه سالها به عنوان دروازه اصلی صادرات به کشور عراق سهم بالغ بر ۵۸ درصد از صادرات غیرنفتی کشورمان به عراق را در دست داشته است. یکی از مهمترین راه های توسعه صادرات است که علاوه بر ارائه خدمات به صادرات کالاهای دیگر استان ها، باید […]

عبدالله مرادی – گروه اقتصادی

مجله اقتصادی کانی- استان کرمانشاه سالها به عنوان دروازه اصلی صادرات به کشور عراق سهم بالغ بر ۵۸ درصد از صادرات غیرنفتی کشورمان به عراق را در دست داشته است.

یکی از مهمترین راه های توسعه صادرات است که علاوه بر ارائه خدمات به صادرات کالاهای دیگر استان ها، باید زمینه صادرات تولیدات داخل استان نیز فراهم شود.

مدیرکل  گمرکات استان کرمانشاه در آخرین گزارش این اداره کل اعلام داشته است : در  ۶ ماهه  نخست سالجاری در مجموع ۹ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۳۳۱ تن کالا به ارزش ۴ میلیارد و ۵۶۱ میلیون ۱۳۴ هزارو ۲۶۷ دلار به کشور عراق صادر شده است و کرمانشاه با صدور ۲ میلیون  ۷۷۵ هزارو ۶۹۰ تن کالا (اظهاری و عبوری) به ارزش ۱ میلیارد و ۳۶۱  میلیون و ۲۶۸ هزارو ۹۳۲  دلار از لحاظ وزنی سهم ۲۸ درصدی و از حیث ارزشی سهم ۳۰ درصدی صادرات کل کشور به عراق را بخود اختصاص داده است .

هرچند که مرز سومار با توجه به شرایط پیش آمده در عراق در ۲ سال گذشته بیشتر مورد توجه بوده است و با رشد قابل قبولی مواجه بوده است اما این رشد همگام با میزان صادرات کشور به عراق نبوده و هرچقدر صادرات ایران به عراق افزایش پیدا کرده است سهم کرمانشاه از این میزان درصد کمتری بوده است .

اخبار مرتبط

نظرات