رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه با تاکید بر نقش آفرینی و مشارکت مردمی در برنامه های جمعی گفت: تکریم سالمندان با معرفت افزایی، آگاهی بخشی و مهارت آموزی اجتماعی رقم می خورد. محمد ابراهیم الهی تبار در جمع اعضای شورای سالمندان استان بر نقش آفرینی آموزش و پرورش و […]

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه با تاکید بر نقش آفرینی و مشارکت مردمی در برنامه های جمعی گفت: تکریم سالمندان با معرفت افزایی، آگاهی بخشی و مهارت آموزی اجتماعی رقم می خورد.

محمد ابراهیم الهی تبار در جمع اعضای شورای سالمندان استان بر نقش آفرینی آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی در ترویج فرهنگ تکریم سالمندان تاکید کرد و گفت: تکریم و خدمت به هم نوعان و احترام به بزرگان، در جای جای فرهنگ دینی و ملی ما دیده می شود و ادبیات ما مملو از مفاهیم و آموزه های رفتاری است که باید از آن بهره برد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه با ۱۹۵ هزار سالمند در رده هشتم کشور قرار دارد تصریح کرد: با توجه به نرخ باروری کرمانشاه که پایین تر از نرم کشور است، رتبه سالمندی استان در کشور نمی تواند مطلوب باشد. از جمعیت سالمندان استان ۱۸ هزار نفر تحت پوشش خدمات قرار دارند که باید تا ۵ سال دیگر به ۵۰ هزار نفر برسد.

وی با تاکید بر لزوم تعیین چهارچوب خدمات و برنامه ریزی کمیته های شورای سالمندان افزود: افق برنامه ششم توسعه در پوشش سالمندان ۲۵ درصد جمعیت است که این برای استان کرمانشاه کافی نیست و با توجه به وضعیت جمعیتی استان باید جهت گیری دو برابری داشت.

الهی تبار در ادامه با اشاره به گسترش پوشش و خدمات به سالمندان در شهرستان ها اظهار داشت: در حوزه فعالیت های اجتماعی مشارکت مردم مهم ترین رکن است.باید با معرفت افزایی فرزندان را تشویق به تکریم سالمندان کرد و با آگاهی بخشی خیران را پای کار آورد.

اخبار مرتبط

نظرات