رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه:

کلیه جرایم ۱۰ درصد افزایش وقوع داشته است

نگار حسینی – گروه خبر استان کرمانشاه امسال در وقوع کلیه جرایم ۱۰ درصد و در حوزه دستگیری مجرمان مرتکب به انواع جرایم ۸ درصد افزایش عمل داشته است. به گزارش خبرنگار میلکان ،فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه در آستانه هفته ناجا گفت: در شش ماهه اول امسال، در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی تعداد […]

نگار حسینی – گروه خبر
استان کرمانشاه امسال در وقوع کلیه جرایم ۱۰ درصد و در حوزه دستگیری مجرمان مرتکب به انواع جرایم ۸ درصد افزایش عمل داشته است.
به گزارش خبرنگار میلکان ،فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه در آستانه هفته ناجا گفت: در شش ماهه اول امسال، در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی تعداد ۱۰۷ پرونده عمدتا مشتمل بر زمین خواری، اختلاس، فرار مالیاتی و تسهیلات غیر مجاز بانکی و با ارزش ریالی یکصد میلیارد تومان تشکیل شده است.
سردار امان اللهی با بیان اینکه در رابطه با قاچاق کالا ۲۳ درصد افزایش داشته ایم اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون در راستای مبارزه با اخلال گران بازار تعداد ۳۹ انبار محتکر شناسایی و کالاهای احتکار شده آنها به ارزش ریالی ۸۱۰ میلیارد ریال کشف و ضبط شده است.
وی در ادامه ضمن تصریح اینکه در وقوع جرایم مهم و خشن تغییر عدد وارقام نداشته‌ایم تاکید کرد: برخورد با اراذل و اوباش جزو برنامه های اصلی پلیس است و با توجه به اهتمام حوزه انتظامی در این زمینه اعداد وارقام نشان دهنده این است که در نزاع‌های دسته جمعی ۲۴ درصد، در شرارت و ایجاد مزاحمت ۲۹ درصد و در قتل ۳۸ درصد کاهش وقوع داشته ایم.سردار امان اللهی اذعان داشت: اما آمار دستگیری سارقان با افزایش ۲۶ درصدی و به تعداد چهار هزار و ۲۸۵ نفر بیانگر این موضوع است که وقوع سرقت رشد داشته و قریب ۴۰ درصد این سرقت ها مربوط به قطعات و وسایل داخل خودرو است.
فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت: البته در مقابل تعدد سرقت ها، کشفیات در زمینه سرقت نیز ۲۰ درصد افزایش داشته است لذا با توجه به اینکه بیشترین سرقت متوجه وسایل خودرو است می بایست صاحبان خودرو سطح ایمنی وسایل نقلیه خود را اارتقا دهند.وی در رابطه با آمار وقوع تصادفات گفت: طبق آمار تصادفات فوتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش و تصافات برون شهری که عمده وقوع آن در جاده های فرعی و به صورت واژگونی خودرو است به دلیل بی توجهی و بی مبالاتی نسبت به مقررات راهنمایی و رانندگی ۲ درصد افزایش داشته است.
امان اللهی ادامه داد: در حوزه کشف مواد مخدر نیز ۶ درصد افزایش داشته ایم و طی این مدت ۱۶ باند شناسایی و متلاشی و بالغ بر سه هزار نفر توزیع کننده و خرده فروش دستگیر شده اند.
فرمانده نیروی انتظامی همچنین اشاره ای به طرح پاکسازی مناطق آلوده در جهت ارتقای امنیت اجتماعی داشت و اظهار کرد: در این زمینه یک هزار و ۵۳۸ طرح اجرا و ۹۵۵ کیلو انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.
وی در خصوص تماس با فوریت های پلیسی ۱۱۰ نیز چنین توضیح داد: از ابتدای سال تا کنون ۵۱۵ هزار و ۳۵۷ تماس با پلیس ۱۱۰ برقرار شده که ۲۱۰ هزار تماس آن منجر به عملیات و اقدامات انتظامی گردیده که بنا بر آمارهای موجود عملکرد این حوزه ۳۰ درصد افزایش داشته و در حوزه جرایم فضاهای مجازی نیز ۷۰ درصد جرایم کشف شده است.
سردار امان اللهی برگزاری ۶۹۵ جلسه چهره به چهره در زمینه آموزش همگانی، ۳۲۳ نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی،ارسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار پیامک آموزشی به مردم، ارایه خدمات مشاوره ای رایگان به هشت هزار و ۳۸۵ نفر که ۸۵ درصد آن منجر به سازش شده است را از دیگر اقدامات نیروی انتظامی عنوان کرد.
فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه شعار امسال نیروی انتظامی در هفته ناجا را “پلیس مقتدر، امین مردم”اعلام کرد و راجع به عناوین روز شمار اظهار داشت: ۱۹ مهر ماه روز اول هفته ناجا با عنوان پلیس، جامعه ایمانی، ارزش های اسلامی، رافت و مهربانی، روز دوم؛ پلیس، انضباط، اقتدار و امنیت پایدار، روز سوم؛ پلیس، حرفه گرایی، تخصص وکار آمدی، روز چهارم؛ پلیس، آموزش همگانی، مشارکت عمومی و پیشگیری اجتماعی، روز پنجم؛ پلیس، خدمتگزاری، پاسخگویی، امانت داری، روز ششم ؛ پلیس، دانش بنیانی، پژوهش محوری و روز آمدی و آخرین روز پلیس، حماسه حسینی، ولایتمداری، ایثار و شهادت نامگذاری شده است.
همچنین شرکت در نماز جمعه و دیدار با نماینده ولی فقیه در کرمانشاه، تدوین برنامه های تفریحی شامل کوهپیمایی، راهپیمایی خانوادگی و برگزاری مسابقات ورزشی در جهت تکریم کارکان نیروی انتظامی و برگزاری نمایشگاه سیار با هدف پیشگیری از آسیب ها و جرایم در نقاط آسیب از جمله برنامه های نیروی انتظامی در طی این هفته خواهد بود.
البته گفته می شود که اساس و اهتمام نیروی پلیس در این هفته بر ارایه خدمات مضاعف به عموم در حوزه آموزش های همگانی با حضور در مراکز آموزشی است.
سردار امان اللهی معتقد است هر چه آگاهی مردم بیشتر شود احتمال خطا و لغزش آنان کمتر خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات