رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

استاندار کرمانشاه شب گذشته ( ۱۰مهرماه) از خط تولید شرکت بهساز غذای زاگرس (اوکادو) در شیفت شب بازدید و توضیحات لازم در خصوص فرایند تولید توسط آقای مهندس چگنی نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر کارخانه ارائه گردید و ایشان از نزدیک با محصولات و توانایی‌های این شرکت آشنا شدند و در جریان مشکلات این […]

استاندار کرمانشاه شب گذشته ( ۱۰مهرماه) از خط تولید شرکت بهساز غذای زاگرس (اوکادو) در شیفت شب بازدید و توضیحات لازم در خصوص فرایند تولید توسط آقای مهندس چگنی نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر کارخانه ارائه گردید و ایشان از نزدیک با محصولات و توانایی‌های این شرکت آشنا شدند و در جریان مشکلات این واحد تولیدی قرار گرفتند.
مدیرعامل شرکت بهساز غذای زاگرس پس از بازدید استاندار و مدیران استان از خط تولید گفت: این شرکت پس از ۲ سال تلاش ، تحقیق و پژوهش در بهمن ماه ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید.
حامد احمدیان افزود: شروع کار شرکت با یک محصول و ظرفیت یک هزار تن با اشتغال ۱۵ نفر بود که در حال حاضر به ۴۰ نفر در دو شیفت کاری و تولید ۲۲ نوع محصول با ۲۵ بسته بندی با ظرفیت ۵ هزار تن رسیده است.
وی با بیان اینکه محصولات شرکت بهساز غذای زاگرس با برند اوکادو جای خود را در بازارهای داخلی و صادراتی پیدا کرده است خاطر نشان ساخت: در بازارهای داخلی علاوه بر پخش مویرگی در سوپرمارکت‌ها و فروشگاه ها ، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور ورود پیدا کرده‌ایم .
مدیرعامل شرکت بهساز غذای زاگرس افزود: طی چند سال فعالیت توانسته ایم افتخارات زیادی همچون:۲ سال واحد نمونه صنعتی ، یک سال کار آفرین برتر ، واحد نمونه کشاورزی و واحد برتر غذا و دارو را کسب کنیم. با حساسیت های خاص سازمان غذا و دارو به عنوان ناظر بر تولیدات غذایی کشور که سختگیرانه ترین ممیزی ها را برای این انتخاب در نظر می گیرند.
وی با اشاره به عدم استفاده ازهرگونه مواد نگهدارنده در محصولات اوکادو گفت: با توجه به فرآیند تولید در این شرکت نیازی به اضافه کردن هیچگونه مواد نگهدارنده ای به محصولات نیست و تا کنون هیچ مشکلی در زمینه بهداشتی و غذایی نداشته ایم .
احمدیان اظهار داشت: آزمایشگاه کنترل کیفیتی نمونه و قوی داریم که در تدوین استانداردهای سازمان استاندارد سه نفراز کارشناسان ما در بحث کنسرو لپه و حمص برای کشور عراق حضور داشتند.
وی خاطر نشان ساخت: با توجه به اینکه نخود به عنوان یکی از محصولات کشاورزی مطرح استان خام فروشی می شد کنسرو نخود را تهیه کردیم. این محصول را با توجه به استقبال خوب از آن ، به کشور عراق در هر دو بخش اقلیم و عرب نشین مرکزی صادر کردیم . در بحث صادرات تولید ما از فروش عقب است و هرآنچه راکه تولید می کنیم بازار فروشش را داریم.
این مدیر صنعتی گفت: با توجه به تنوع محصولات کنسروی طرح‌های توسعه ای در نظر داریم و باید سبد محصولات را کامل کنیم.
خیلی از رقبای ما بزرگ و استخوان دار هستند که در هفته فقط ۵۰۰ میلیون تومان جایزه فروش می دهد. ما نیز یکسری راهکار برای ترغیب فروشندگان و کیفیت برای مصرف کنندگان داریم. مشکلی از بابت فروش نداریم و طی سالهای اخیر ریزش مشتری نداشته ایم و نمایندگی ها در سراسر کشور در حال افزایش است و مشتری‌ها، محصولات ما را از مغازه ها مطالبه می کنند.
در بخش دیگری از این نشست حمیدرضا احمدیان رییس هیئت مدیره شرکت نیز به مشکلات پیش روی این صنعت اشاره کرد و گفت: با توجه به بالارفتن هزینه های تولید در حال حاضر برای ادامه کار نیاز مبرم به تسهیلات سرمایه در گردش داریم .و متاسفانه به علت عدم رفع مشکلات موجود در بانک های دیگر علیرغم پیگری های مکرر موفق به اخذ سرمایه در گردش مصوب نگردیده ایم. که در این خصوص از استاندار محترم تقاضا گردید دستورات مقتضی در خصوص رفع مشکلات فوق الذکر صادر فرموده که این شرکت بتواند سرمایه در گردش مورد نیاز خود را اخذ نماید.
رییس هیئت مدیره شرکت در ادامه به مشکل این شرکت با سازمان تامین اجتماعی پرداخت و گفت: به خاطر بدهی که به این سازمان داریم ، سازمان مذکوراز تحویل لیست های بیمه ماهانه پرسنل خود داری می نمایند. که مشکل مضاعفی برای این واحد تولیدی به وجود آورده است.
وی گفت: از سازمان امور مالیاتی نیز می خواهیم که با توجه به اینکه این واحد نسبت به فرآوری محصولات کشاورزی اقدام می نماید برابر بخشنامه های صادره می بایستی این شرکت از پرداخت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف گردد که متاسفانه در این خصوص اقدامی صورت نپذیرفته .
مشکل دیگری که جدیدا پیش آمد موضوع تعهدسپاری ارزی میباشد که امیدواریم هیات دولت دراین خصوص تصمیم مقتضی اتخاذتمایند
دضمناسایرمشکلات توسط رئیس هئیت مدیره بطورمشروح ارایه گردیدر پایان استاندار کرمانشاه پس از استماع مشکلات و درخواست ها که توسط مدیران ارائه گردید قول مساعد جهت رفع این مشکلات را در اسرع وقت دادند.

اخبار مرتبط

نظرات