رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۷ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 24 October

چاپ خانه ای به واسطه چاپ جراید، کتب و کارهای سیاسی و فرهنگی از دیرباز با فرهنگ و نشر و هنر عجین بوده اند . وی با بیان اینکه تنوع تولیدات نسبت به توسعه صنعت چاپ پیشی گرفته است گفت: بعد نظارتی برچاپ خانه‌ها بیشتر از بعد حمایتی تقویت شده است. وی افزود: پس از […]

چاپ خانه ای به واسطه چاپ جراید، کتب و کارهای سیاسی و فرهنگی از دیرباز با فرهنگ و نشر و هنر عجین بوده اند .

وی با بیان اینکه تنوع تولیدات نسبت به توسعه صنعت چاپ پیشی گرفته است گفت: بعد نظارتی برچاپ خانه‌ها بیشتر از بعد حمایتی تقویت شده است.

وی افزود: پس از انقلاب اسلامی شاید صنعت چاپ در کرمانشاه از لحاظ کمی رشد داشته باشد اما به نسبت دوران قبل از انقلاب فاصله ما با کشور عمیق‌تر شده است. در سالهای قبل اختلاف صنعت چاپ کرمانشاه با دنیا ۶ماه بیشتر نبود اما امروز با توجه به رشد صنعت چاپ با این صنعت فاصله زیادی گرفته ایم.

تامین نقدینگی را یکی از مشکلاتی عنوان کرد که سالهاست به دلیل دوگانگی ماهیت صنعتی و فرهنگی بودن گریبان گیر این صنعت شده است.

مالیات بر ارزش افزوده یکی دیگر از مشکلات چاپ خانه دارهای کرماشناه است که با تعاملاتی که با اداره کل مالیاتی استان کرمانشاه داشته ایم حل و فصل خواهد شد .

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه با اشاره به افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت کاغذ براثر تکانه های ارزی در کشور، گفت: چاپخانه های استان به تهیه و تامین کاغذ و فیلم و زینک با ارز دولتی برای ادامه فعالیت نیاز دارند.

تکانه های ارزی در ۶ ماه گذشته ، اقتصاد و بازار کشورمان را با مشکلات فراوانی روبرو کرده و باید برای کاهش تاثیرات این تکانه ها تدابیر مناسبی را بیاندیشیم.

او با تاکید بر فعال سازی تعاونی چاپخانه دارهای کرمانشاه گفت: کاغذ، فیلم و زینک از جمله نیازهای اصلی چاپخانه ها هستند و از آنجاییکه جزو کالاهای اولویه محسوب می شود مشمول تخصیص ارز واردات کالا می شود. برای سر و سامان دادن به وضعیت چاپخانه ها باید این تعاونی فعال شود.

کاشفی در ادامه سخنان خود به فعالیت ۴۶ چاپخانه و ۱۵۰ واحد مرتبط با حوزه چاپ در کرمانشاه اشاره کرد و افزود: صنعت چاپ در استان نیاز به سرمایه گذاری کلان دارد.

او گفت: صنعت چاپ در استان کرمانشاه فاصله زیادی با کشور از نظر امکانات، تجهیزات و کیفیت دارد و نشریات و صنایع وابسته انتظار فعالیت چاپخانه مدرن را در استان دارند.

اخبار مرتبط

نظرات