رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October
برگزیدگان سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی شدند؛

هنرمندان کرمانشاهی ۴عنوان برتر را به خود اختصاص دادند

هنرمندان کرمانشاهی در جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان موفق به کسب ۳ دیپلم افتخار و یک عنوان سومی شدند و نمایش داول کشی از کرمانشاه برای معرفی به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر انتخاب شد. به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، در آییین اختتامیه سیزدهمین دوره این جشنواره در بخش کارگردانی  آیینی سنتی دیپلم افتخار، […]

هنرمندان کرمانشاهی در جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان موفق به کسب ۳ دیپلم افتخار و یک عنوان سومی شدند و نمایش داول کشی از کرمانشاه برای معرفی به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، در آییین اختتامیه سیزدهمین دوره این جشنواره در بخش کارگردانی  آیینی سنتی دیپلم افتخار، جایزه نقدی و تندیس به مرتضی اسدی مرام کارگردان نمایش داول کشی از کرمانشاه اهداء شد.

داول کشی در بخشهای تحقیق و پژوهش و طراحی فضا نیز موفق به کسب دیپلم افتخار، جایزه نقدی و تندیس، توسط هواس پلوک و مرتضی اسدی مرام شد .

در بخش آزاد نیز مهرداد موسوی آهنگساز نمایش زلزله از کرمانشاه توانست رتبه سوم موسیقی را به خود اهتصا دهد.

سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با هدف توسعه و ترویج تئاتر بیرونی و گسترش ارتباط سازنده تئاتر با مخاطبان و عموم شهروندان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و اداره کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان از ۱۰ تا ۱۴ شهریور در مریوان جریان داشت و روز چهارشنبه با برگزاری آیین اختتامیه به کار خود پایان داد.

۲۰ اثر در بخش آزاد، چهار اثر بخش آیینی سنتی و چهار اثر در بخش کودک و نوجوان جواز شرکت در بخش پایانی و رقابتی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان را کسب کرده بودند.

قطب‌الدین صادقی نویسنده، کارگردان و بازیگر، اصغر همت بازیگر سینما و تئاتر، محمودرضا رحیمی نویسنده، کارگردان و بازیگر، ایرج راد کارگران و بازیگر و فاتح بادپروار کارگردان، پژوهشگر و بازیگر تئاتر اعضای هیات داوران این دوره از جشنواره بودند.

گروه هایی از پنج کشور خارجی شامل فرانسه، ارمنستان، عراق، آذربایجان و اسپانیا در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات