رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
به همت کمیته کمان سنتی و کمانگیری روی اسب هیئت بومی محلی؛

گردشگران به تماشای هنرنمایی با اسب کرد نشستند

ماهیدشت میزبان گردشگرانی بود که به دیدن فرزند سه هزار ساله اش “اسب کرد” آمده بودند. به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، گردشگرانی که برای دیدن تاریخ کرمانشاه به دیار خسرو سفر کرده بودند برای اولین بار “اسب کرد” را بخشی از برنامه بازدید تاریخی خود قرار دادند. این اقدام بارقه های امید را در […]

  • ماهیدشت میزبان گردشگرانی بود که به دیدن فرزند سه هزار ساله اش “اسب کرد” آمده بودند.

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، گردشگرانی که برای دیدن تاریخ کرمانشاه به دیار خسرو سفر کرده بودند برای اولین بار “اسب کرد” را بخشی از برنامه بازدید تاریخی خود قرار دادند. این اقدام بارقه های امید را در دل دوست داران این میراث جاودن “اسب کرد” به عنوان یک میراث ملی به وجود آورد تا جایگاه تاریخی خود را رفته رفته باز یابد.

“انجمن نژادی اسب کرد” میزبان گردشگران علاقه مندی بود که با دعوت سوارکاران روستاهای ماهیدشت بلمانه, سامرا,زالکه و. . که الحق شور آفریدند و برپایی سیاه چادر و پذیرایی با شیرینی‌هایی سنتی کرمانشاه, پخت نان ساجی, ساز و دهلی این بازدید را به یاد ماندنی تر کرد.

مهتاب باباحیدری رییس کمیته کمان سنتی وکمانگیری روی اسب بومی محلی، با هنر نمایی چشمگیر خود,کمانگیری بر اسب مورد توجه گردشگران قرار گرفت. بخشی از بازدید به آموزش این ورزش باستانی توسط وی تخصیص یافت.

کمیته کمان سنتی و کمانگیری روی اسب ورزشهای بومی محلی ضمن معرفی این ورزش رزمی باستانی, تا پاسی از شب به آموزش و مسابقه به گردشگران مشتاق و مردم بومی ماهیدشت پرداخت.لازم به ذکر است که این برنامه آغاز بکار این کمیته در استان کرمانشاه است که با استقبال فراوان روبرو شد.

در بخش مسابقه  سه رده نونهالان بانوان و آقایان با ۳۰شرکت کننده برگزار شد که به نفرات برتر نونهالان توسط جوایزی داده شد.

گردشگری می تواند در اشتغالزایی و اشاعه فرهنگ, ورزش و امید در استانهای مستعد اسب سورای نقش قابل توجهی داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظرات