رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۷ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 24 October
  • چهارشنبه 7 شهریور 1397 - 15:43
  • کد خبر : 3891
  • مشاهده : 1526 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : ۳۸ پروژه برق رسانی با اعتبار۳۰۰ میلیاردی  به بهره برداری می رسد

همزمان با هفته دولت ۳۸ پروژه شرکت توزیع نیروی برق با اعتباری بالغ بر ۳۰۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید. به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در نشست خبری که در سالن جلسات این شرکت برگزار شد بیان داشت: از محل اعتبارات پروژه های سفر مقام معظم […]

همزمان با هفته دولت ۳۸ پروژه شرکت توزیع نیروی برق با اعتباری بالغ بر ۳۰۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در نشست خبری که در سالن جلسات این شرکت برگزار شد بیان داشت: از محل اعتبارات پروژه های سفر مقام معظم رهبری ۲ پروژه بازسازی و اصلاح شبکه برق محله‌های شاطرآباد و جعفرآباد با اعتباری بالغ بر ۱۷هزار میلیون ریال افتتاح و ۲ پروژه جدید بازسازی اصلاح شبکه برق در همین محلات نیز با اعتباری بالغ بر ۲۹هزارمیلیون ریال کلنگ زنی خواهد شد.
علیمراد مرادی‌مجد افزود: در هفته دولت ۳هزار و ۸۷۰ کنتور هوشمند قرائت از راه دور و ۲۵هزار و ۷۲۸ کنتور معیوب تعویض خواهد گردید که مجموعا در این دو بخش نیز ۷۸هزار و ۱۹۴ میلیون ریال اعتبار شده است.
وی برخی دیگر از پروژه های قابل افتتاح شرکت توزیع نیروی برق را اصلاح و تعمیرات شبکه توزیع برق سطح استان، نگهداری شبکه برق مناطق زلزله زده استان ، بهره برداری از نیروگاههای خورشیدی به میزان ۲۹۰ کیلو وات، پروژه های خدمات حضوری و پروژه های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: هزینه اجرایی این پروژه‌ها ۷۴ هزار و ۷۶۶ میلیون ریال است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از شروع عملیات اجرایی احداث نیروگاههای خورشیدی به میزان ۸۷۹کیلووات در شهرک صنعتی جاده قزانچی با اعتباری بالغ بر ۶۱ هزار۵۲۰میلیون ریال خبرداد و اظهارداشت: در سطح استان کرمانشاه ۲۹۰ کیلووات نیروگاه خورشیدی با هزینه اجرایی ۲۰هزارو ۳۰۰میلیون ریال احداث شده است . نیروگاه های خورشیدی در حال احداث استان نیز ۸۷۹ کیلووات با هزینه اجرایی ۶۱ هزار و ۵۳۰میلیون ریال می باشد.
بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه برق در استان کرمانشاه وجود دارد و از نظر تعداد مشترکین جایگاه ۱۷ کشور، از نظر انرژی مصرفی جایگاه ۳۰ کشور و از نظر پیک بار جایگاه ۲۶ کشور را دارد.
مرادی مجد با اشاره به جایگاه نهم استان از نظر تعداد روستاهای برق دار گفت: از نظر درصد روستاهای برق دار در جایگاه‌های اول کشوری قرار داریم و روستای بدون برق بالای ۱۰ خانوار در استان نداریم.
وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه بخش خانگی ۴۶ درصد، ادارات ۱۸٫۲ درصد، کشاورزی ۱۴ درصد و صنعت ۱۰٫۸ سهم از مصرف برق را به خود اختصاص داده‌اند خاطر نشان ساخت: شرکت توزیع نیروی برق استان ۱۰۴ میلیارد تومان از مشترکین طلب دارد و از این میزان سهم ادارات ۵۷ درصد، خانگی ۲۰ درصد، تجاری ۱۴ درصد، صنعت ۶٫۵ درصد و مابقی مربوط به بخش کشاورزی است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه یاد آور شد :طی سالهای اخیر تلفات برق در استان از ۱۹ درصد در سال ۹۵ به ۱۵٫۲ درصد در سال گذشته و ۱۳٫۸ درصد در سال جاری رسید.
وی با اشاره به اینکه برنامه این است که تا افق ۱۴۰۵ این عدد به هشت درصد برسد گفت: بخش زیادی از کاهش تلفات برق ناشی از کاهش انشعابات غیرمجاز است که از ۱۹ هزار مورد در سال ۹۲ به کمتر از دو هزار مورد در سال گذشته رسیده است.
مرادی مجد با اشاره به خاموشیها ی تابستان امسال در استان خاطر نشان ساخت: در شرایطی که میانگین خاموشی در کشور ۷۰۰ دقیقه در سال برای هر مشترک است، این عدد در کرمانشاه تا پایان سال ۹۶ حدود ۲۹۲ دقیقه بوده است.
وی از هدف گذاری برای کاهش این عدد به ۸۰ دقیقه تا پایان سال ۱۴۰۵ خبر دادو اظهار داشت: در ۴۴ روز تابستان از ۶ تیر تا ۱۸ مرداد ۳۵ روز خاموشی در کرمانشاه داشتیم که گاهی ۲۵ درصد مشترکین استان به طور همزمان درگیر خاموشی بودند.
مرادی مجد میانگین خاموشی که در مجموع این ۳۵ روز هر مشترک در استان تجربه کرده را ۲۴ ساعت دانست و گفت: در این مدت سه هزار بار خاموشی برق در استان اعمال کردیم که میزان انرژی که در این مدت توزیع نشد نیز ۱۴ میلیون کیلووات با ارزش دو میلیارد تومان بود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه پیک مصرف برق در تابستان امسال را مربوط به ۶ مرداد و به میزان ۷۲۷ مگاوات اعلام کرد که این عدد در سال گذشته ۷۲۲ مگاوات بوده است.مصرف برق استان در پنج ماهه امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ دهم درصد افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از ارائه خدمات به زلزله زدگان استان هم یاد کرد و از برق‌رسانی به ۷۵ هزار چادر و کانکس در مناطق زلزله زده خبر داد.
مرادی مجد اظهار کرد: در این مدت ۲۲۳ میلیون کیلووات برق به ارزش ۲۰ میلیارد تومان در مناطق زلزله زده مصرف شد که عمده مصرف نیز در سرپلذهاب و ثلاث باباجانی بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات