رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
  • سه شنبه 23 مرداد 1397 - 08:52
  • کد خبر : 3793
  • مشاهده : 1867 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : پرداخت ۶۲۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی
مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه خبر داد:

پرداخت ۶۲۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی

 سه ماهه اول امسال مبلغ ۶۲۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی استان کرمانشاه پرداخت شده است. مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه در نشست خبری که به مناسبت سالروز این نهاد برگزار شده بود گفت: علاوه بر پرداخت هزینه به مراکز درمانی قرار است تا آخر این هفته هزینه تیرماه بیمارستان های دانشگاهی و خرداد […]


 سه ماهه اول امسال مبلغ ۶۲۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی استان کرمانشاه پرداخت شده است.
مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه در نشست خبری که به مناسبت سالروز این نهاد برگزار شده بود گفت: علاوه بر پرداخت هزینه به مراکز درمانی قرار است تا آخر این هفته هزینه تیرماه بیمارستان های دانشگاهی و خرداد ماه مراکز خصوصی و دانشگاه ها را نیز پرداخت خواهیم کرد.
مظفری تصریح کرد: استان کرمانشاه نسبت به سایر استانها در پرداخت هزینه های بیمه شدگان به مراکز درمانی جلوتر است.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر شخص بیمه نشده نداریم اظهار داشت:اگر هم کسی فاقد بیمه باشد به خاطر عدم پیگیری یا تمکن مالی وی است.
مظفری یاداور شد: بیمه سلامت ۴۰ میلیون نفر را تحت پوشش دارد که این جمعیت شامل پنج صندوق کارکنان دولت، طلاب و روحانیون، روستاییان و عشایر، خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان می شود.
وی افزود: سال گذشته بالغ بر ۴۳۷ میلیارد تومان برای افراد تحت پوشش بیمه سلامت هزینه کردیم که از جمله می توان به هزار و ۷۰۰ بیمار خاص شامل بیماران کلیوی، M.S، هموفیلی و تالاسمی اشاره کرد.
وی افزود: برای هر بیمار ماهیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه می کنیم.
به گفته مظفری هزینه هر بیمار هموفیلی سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه است و برای بیماران صعب العلاج مثل بیماران سرطانی که هر دوره شیمی درمانی آنان ۱۰۰ میلیون هزینه دارد تا ۹۰ درصد خدمات دارویی این بیماران تحت پوشش بیمه است و البته هزینه رادیوتراپی و شیمی درمانی آنها در مراکز دولتی رایگان است.
وی اضافه می کند: در خصوص بیمارانM.S نیز فقط ۵ درصد داروهای آنان تحت پوشش نیست.
مدیر کل بیمه سلامت گفت: بیمه سلامت برای اتباع خارجی و درمان ترک اعتیاد هم ارایه خدمات دارد.
مظفری اذعان داشت: سامانه استحقاق سنجی مقدمه ای برای حذف دفترچه هاست لذا با ارایه کد ملی می توان به اطلاعات افراد در سیستم دسترسی یافت و اگر کسی تحت پوشش بیمه دیگری باشد در این سامانه مشخص می شود.
لازم به ذکر است این سامانه در بیمارستان های دولتی وجود دارد.
وی ادامه داد: این سامانه در سه ماهه چهارم امسال یا سال آینده در کلینیک ها هم راه اندازی می شود.
مظفری مدیریت و کاهش هزینه های مازاد و اختصاص آن به بیماران خاص را از برنامه های اساسی بیمه سلامت عنوان کرد.
وی در مثالی چنین توضیح داد: اگر در نسخه ها یک قلم دارو کمتر نوشته شود یا در بیمارستان ها یک روز از هزینه تخت روزها کم کنیم می توان سالیانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان صرفه جویی کرد.
مظفری از راه اندازی مرکز تماس ۱۶۶۶ خبرداد و گفت: این مرکز برای پاسخگویی به سوالات، انتقادات، شکایات و پیشنهادات آماده است. 

اخبار مرتبط

نظرات