رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

ترویج فرهنگ ورزش با توجه به وضعیت سلامت جامعه امروزه امری مهم و حاوی منفعت معنوی است. در کنار تمام علل و عوامل سد راه توسعه ورزش، فقدان منابع مالی همیشه در صدر جدول این موانع بوده است. چه بسیار مواقعی که نبودن امکانات مانع از اعزام یک تیم ورزشی به مسابقات شده یا تیمی […]

ترویج فرهنگ ورزش با توجه به وضعیت سلامت جامعه امروزه امری مهم و حاوی منفعت معنوی است. در کنار تمام علل و عوامل سد راه توسعه ورزش، فقدان منابع مالی همیشه در صدر جدول این موانع بوده است. چه بسیار مواقعی که نبودن امکانات مانع از اعزام یک تیم ورزشی به مسابقات شده یا تیمی به دلیل ضعف بنیه مالی که منجر به بروز بی انگیزگی و بی قوتی در ورزشکاران شده از صعود به مراحل بالاتر بازمانده است.
سالیان است نیاز به اسپانسر مالی شعار دست اندرکاران عرصه ورزش شده اما در بسیاری از رشته ها همچنان فریادی بی بازگشت مانده…
اما در کنار این گلایه ها دور از انصاف است اگر به علاقه مندی برندهایی اشاره نکنیم که علی رغم مشکلات و مضایق اقتصادی همچنان در صف حمایت از ورزش ایستاده اند که دور نیست استقامت اینان در دل دیگر هم صنفان شان نیز شوقی برای حضور بیافروزد.
صنایع غذایی اوکادو برند تجاری است که حمایت از تیم کاراته دختران کرمانشاه را در رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان به عهده گرفته است.
مدیر کارخانه صنایع غذایی اوکادو می گوید: حمایت از تیم های ورزشی مانند یک صنعت مهم، در رشد اقتصادی و پویایی جوامع اثر گذار خواهد بود که سلامت محور بودن آن نقش مهمی در ارتقای شور و نشاط و بالابردن امید به زندگی دارد.
مهندس روزبه چگنی معتقد است این مهم با توجه به شرایط کنونی جامعه و عدم انگیزه در نوجوانان و جوانان ، آنها را از انواع آسیب های اجتماعی مصون می دارد.
وی اذعان می کند: عدم حمایت و پشتیبانی از ورزش نه تنها به رشد آن کمکی نخواهد کرد بلکه همه استعداد ها نیزدر آغاز راه ناکام مانده و شکوفا نمی شوند.
عضو هیئت مدیره صنایع غذایی اوکادو می‌گوید: در تصور عامه مردم حمایت از ورزش یکی از وظایف اصلی دولت هاست در صورتی که در هیچ کجای دنیا دولت ها از رشته‌های مختلف ورزشی حمایت مالی نمیکنند و این امر را به بخش خصوصی می سپارند که در نتیجه کوچک شدن دایره نظارتی و مدیریت مناسب هزینه ها موفقیت های چشمگیری عاید خواهد شد.
به اعتقاد وی حمایت از ورزش توسط صنایع موجب پیوند اقتصاد و ورزش می‌شود که ایجاد این پیوند از وظایف اجتماعی صنایع است و صنایع غذایی اوکادو قصد دارد به آن عمل کند.

چگنی در خصوص دلیل انتخاب تیم کاراته برای حمایت توضیح می دهد: حضور تیم‌های ورزشی در لیگ کشور مهم ترین عامل ارتقای جایگاه رشته های ورزشی است و کاراته کاران حرفه ای و بسیار توانمند تیم کاراته استان کرمانشاه به علت محدودیت های مالی از حضور در لیگ کشوری و متعاقباً مسابقات بین المللی محروم مانده اند لذا هدف صنایع غذایی اوکادو از این حمایت تداوم موفقیتهای تیم کاراته کرمانشاه است.
مدیر کارخانه صنایع غذایی اوکادو می‌گوید: در این روزها صنعتگری در شهرمان کرمانشاه، رونق مناسبی نداشته و هدف فعالیت اقتصادی تنها به زنده نگهداشتن کسب و کار در فضای موجود محدود شده است، حال اگر از بیان دلایل آن صرف نظر کنیم طبیعی است که صنعتگران تمایلی به اسپانسرینگ در حوزه های مختلف بویژه ورزش را نداشته باشند.
وی می افزاید: با این حال درخشش دختران نونهال و نوجوانان کرمانشاهی در مسابقات مختلف کشوری و بین‌المللی در ورزش کاراته و مهجور ماندن این استعدادهای شکوفا از حمایت های مالی مناسب جهت تداوم راه قهرمانی ما را برآن داشت که بر اساس وظیفه اجتماعی بخش صنعت، آنان را حمایت و تشویق کنیم تا دست از تلاش برنداشته و با ایستادن بر سکوهای جهانی به همه دنیا ثابت کنیم که فرهنگ غنی ما با ورزش بانوان نه تنها در تضاد نیست بلکه حضورشان در عرصه های مسابقات ورزشی موجب افتخار ماست.
مدیر صنایع غذایی در پایان تاکید می کند: خداوند را شاکریم که صنایع غذایی اوکادو با رویکرد تولید محصولات غذایی سلامت محور با مدیریت مدیرعامل توانمند خود مهندس حامد احمدیان از رونق و پویایی مضاعفی برخوردار است که توانسته حامی افتخار آفرینی بانوان شهرمان باشد.
درادامه مربی تیم کاراته اوکادو در گفتگو با میلکان بیان داشت: تیم با نام باشگاه صنایع غذایی اوکادو درلیگ کاراته رده سنی نونهالان ونوجوانان وجوانان شرکت می نماید.
محمدی می گوید: نفرات تیم نوجوانان قبلا درمسابقات سبکی گوجوریوگوجوکای دربمبی هندوستان مقام آور بوده اند و درسال ۹۵ در لیگ کشوری تیم نوجوانان سوگند غلامی، عذراباباجانی، صبا امیریان وپرنیا کریمی توانستند مقام دوم را کسب کنند همچنین درانتخاب تیم ملی که اسفند۹۶ درسنندج برگزارگردیدهمین بازیکنان مقام سوم تیمی را کسب کردند.
وی اظهار می کند: من به عنوان مربی تیم لیگ، تیم دانشگاه رازی ومربی تیم شهر که حدود ۳۰سال است درورزش کاراته فعالیت می کنم درمسابقات کشوری وبرون مرزی متعددی حضور داشته ام بنابراین میدانم فقط با مسابقات لیگ و رقابتهای فشرده است که بازیکنان ساخته می‌شوند لذا خواهش من ازمسئولین این است که به ورزش ورشته کاراته توجه ویژه ای داشته باشند و ازتیم های ورزشی پایه حمایت کنند چون اگر ازپایه وسنین پایین به ورزش اهمیت داده شود مسلما آینده ورزش استان روشن خواهد بود.
محمدی از همراهی شرکت اوکادو ابراز تشکر و قدردانی می کند و می گوید: اگر این خادمان ورزش نبودند هیچوقت ماازلحاظ بودجه با توجه مشکلات عدیده ای که پیش روی تیم بود نمی توانستیم در رویدادهای ورزشی شرکت کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات