رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

رئیس اداره روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، از برگزاری جشنواره غذا و هنر آشپزی ایرانی در کرمانشاه خبر داد و گفت: این جشنواره ۲۰ تا ۲۲ تیر به مدت سه روز در بوستان شاهد این شهر برگزار می شود. مهددی خالوندی افزود: این جشنواره در قالب ۱۰۰غرفه شامل ۴۰ غرفه […]

رئیس اداره روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، از برگزاری جشنواره غذا و هنر آشپزی ایرانی در کرمانشاه خبر داد و گفت: این جشنواره ۲۰ تا ۲۲ تیر به مدت سه روز در بوستان شاهد این شهر برگزار می شود.
مهددی خالوندی افزود: این جشنواره در قالب ۱۰۰غرفه شامل ۴۰ غرفه مربوط به آشپزی و ۶۰ غرفه مربوط به سوغات و هدایا برگزار می‌شود.او گفت: این جشنواره در ۲ بخش مردمی و رستوران ها، هتل ها و مهمان پذیری های سطح استان برگزار می شود و در آن انواع غذاهای بومی و محلی عرضه می شود.
او اظهار داشت: در این جشنواره بخش بوم گردی نیز دایر می شود که در آن غذاهای منسوخ شده قدیمی استان کرمانشاه به منظور احیا و معرفی به نسل جدید عرضه خواهد شد.
وی به اجرای برنامه های فرهنگی از جمله آئین های بومی و موسیقی و همچنیبن کلاس های آموزشی در ارتباط با شیوه های نوین پخت غذا و آشپزی در حاشیه این جشنواره اشاره کرد.
رئیس اداره روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در روز اختتامیه این جشنواره پنج تن از آشپزهای برتر معرفی می شوند که این افراد به جشنواره سراسری گردشگری که بهمن امسال در تهران برگزار می شود، راه می یابند.
خالوندی، ساعت بازدید این جشنواره را ۱۶ تا ۲۲ اعلام کرد و افزود: بازدید برای عموم آزاد و رایگان است.استان کرمانشاه به دلیل پیشینه تاریخی و سکونت اقوام مختلف در آن، مهد غذاهای اصیل ایرانی و بومی، محلی است.
غذاهای بومی محلی این استان از فرآوردهای دامی و گیاهی منطقه تهیه و دارای عطر و بوی خاصی است.

اخبار مرتبط

نظرات