رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 20 October

به ابتکار کانون پرورش فکری استان کرمانشاه، کودکان کرمانشاهی در مرکز شماره ۱۰ (خانه جلیلی) کرمانشاه، با آداب و رسوم و سنت رایج در میان خانواد ه های قدیم کرمانشاه آشنا می شوند. به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین،  مرکز شماره ۱۰ کانون در شهر کرمانشاه که به خانه جلیلی معروف است، با آماده سازی و قرارگیری طرح […]

به ابتکار کانون پرورش فکری استان کرمانشاه، کودکان کرمانشاهی در مرکز شماره ۱۰ (خانه جلیلی) کرمانشاه، با آداب و رسوم و سنت رایج در میان خانواد ه های قدیم کرمانشاه آشنا می شوند.

به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین،  مرکز شماره ۱۰ کانون در شهر کرمانشاه که به خانه جلیلی معروف است، با آماده سازی و قرارگیری طرح های مناسب هنری، به خانه موزه تبدیل می شود تا کودکان و نوجوانان بتوانند در آن با گوشه های مختلف زندگی خانواده های کرمانشاهی در روزگار قدیم آشنایی پیدا کنند.

مدیرکل کانون استان کرمانشاه با اعلام این خبر افزود: با خریداری خانه جلیلی از سوی کانون پرورش فکری استان کرمانشاه، این محل پس از بازسازی به صورت مرکز کانون پرورش فکری در حال خدمت رسانی فرهنگی به کودکان و نوجوانان در منطقه جلیلی در شهر کرمانشاه می باشد.

مهناز فتاحی همچنین گفت: به پیشنهاد اعضای شورای فرهنگی اداره کل کانون استان و با توجه به فضای مناسب تاریخی خانه جلیلی، به زودی این مکان علاوه بر اینکه به صورت مرکز کانون در خدمت کودکان خواهد بود، بخش اعظمی از آن نیز با تغییرات هنری و اضافه کردن نمادها و اشیا تاریخی به صورت خانه موزه پذیرای کودکان، نوجوانان، خانواده ها و حتی توریست های ایرانی و خارجی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های ویژه اداره کل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه در سال جدید، توجه خاص به معرفی فرهنگ بومی و محلی به کودکان و نوجوانان است، اختصاص مرکز جلیلی به عنوان یکی از پایگاه های مهم ترویج و معرفی فرهنگ بومی استان کرمانشاه را در همین راستا عنوان کرد.

مدیرکل کانون استان کرمانشاه افزود: در این خانه موزه، ضمن طراحی بافت قدیم مشاغل استان کرمانشاه، به معرفی آداب و سنن قدیمی در میان خانواده های کرمانشاهی نیز پرداخته خواهد شد.

معرفی فرهنگ، ادبیات، مشاهیر، ابنیه های تاریخی و فرهنگی، و … از برنامه های اداره کل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه برای آشنایی کودکان و نوجوانان با تاریخ کهن این استان است.

اخبار مرتبط

نظرات