رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October
با حضور وزیر بهداشت انجام شد؛

رونمایی از ۵ داروی جدید باختر بیوشیمی

سه داروی جدید برای پیشگیری و درمان بیماری های ایدز و هپاتیت تولید شرکت باختر بیوشیمی با حضور قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، آموزش و درمان در کرمانشاه رونمایی شد. این داروها برای پیشگیری از بیماری های هپاتیت c,b و ایدز تولید شده و به گفته وزیر بهداشت قیمت آن در ایران یک دهم داروهای […]

سه داروی جدید برای پیشگیری و درمان بیماری های ایدز و هپاتیت تولید شرکت باختر بیوشیمی با حضور قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، آموزش و درمان در کرمانشاه رونمایی شد.

این داروها برای پیشگیری از بیماری های هپاتیت c,b و ایدز تولید شده و به گفته وزیر بهداشت قیمت آن در ایران یک دهم داروهای خارجی است.

حسن قاضی زاده هاشمی این داروها را در درمان و پیشگیری از بیماری های ایدز موثر و کم نظیر دانست.

گفته می شود این داروها در حالی به خط تولید رسیده که کمتر تز یک سال است که از ورود آن به بازار بین المللی می گذرد.

شرکت بیوشیمی باختر کرمانشاه حدود ۱۵۰ قلم دارو تولید و به بازار عرضه می کند که بر این اساس بخشی از محصولات م رد نیاز کشور تهیه و بخشی در سطح بین المللی توزیع می شود.

به تصریح وزیر بهداشت در حال حاضر شرکت های مختلفی در کشور فعالیت دارند که بعضی از آنها روی محصولات گران قیمت کار می کنند اما شرکت بیوشیمی کرمانشاه محصولاتی را ارایه کرده که از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است.

بنا بر اظهارات وی داروی هپاتیت تولید شرکت باختر بیوشیمی تفاوتی با مشابه به آن ندارد و قیمت آن را ۲۰ برابر پایین آورده است.

در مراسم رونمایی از داروهای پیشگیری و درمان هپاتیت و ایدز عنوان شد که امروز بومی سازی دارو در کشور ۱۰ درصد افزایش یاقته که ارتقای تولید داخلی از ۶۰ به ۷۰ درصد مبین این است که می توانیم در تولید ماده اولیه و محصول نهایی متکی به داخل باشیم.

گفتنی است با توجه به سیاست های حمایتی وزیر بهداشت در صورتی که داروهای تولید داخل مشابه خارجی داشته باشند ۹۰ درصد بازار در اختیار تولید داخلی قرار می گیرد.

همچنین به اذعان وزیر کشور مبتنی بر سیاست وزارت بهداشت تقریبا هر ماه دو داروی جدید وارد بازار می شود.

اخبار مرتبط

نظرات