رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۷ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 24 October

سرویس اقتصادی- باقیمانده مطالبات گندم کاران کرمانشاهی به مبلغ ۳۶۰میلیارد تومان تا پایان مهرماه پرداخت خواهد شد . رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در گفتگو با میلکان آنلاین از پرداخت کامل مطالبات کندم کاران تا پایان مهرماه خبرداد و گفت: از مجموع ۹۴۰ میلیارد تومان مطالبه گندمکاران استان از دولت بابت خرید تضمینی گندم […]

سرویس اقتصادی- باقیمانده مطالبات گندم کاران کرمانشاهی به مبلغ ۳۶۰میلیارد تومان تا پایان مهرماه پرداخت خواهد شد .

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در گفتگو با میلکان آنلاین از پرداخت کامل مطالبات کندم کاران تا پایان مهرماه خبرداد و گفت: از مجموع ۹۴۰ میلیارد تومان مطالبه گندمکاران استان از دولت بابت خرید تضمینی گندم ۵۳۸ میلیارد تومان پرداخت شده است .

خسرو شهبازی افزود: ۶۰ میلیارد تومان دیگر از مطالبات ظرف امروز و فردا پرداخت می شود و مابقی بدهی شرکت بازرگانی غله به کشاورزان نیز با توجه به قول معاون وزیر تا پایان مهرماه پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال در استان کرمانشاه یک میلیون و ۷۴۳هزار تن گندم توسط شرکت بازرگانی غله با تضمین دولت خریداری شده است تصریح کرد: کشاورزانی که تا ۳ تیرماه گندم های خود را تحویل داده اند کل مبلغ پول را دریافت کرده اند اما کشاورزانی که از ۳ تا ۱۹ تیر ماه گندم تحویل داده اند ۵۰ درصد و در مناطق سردسیری استان نیز ۳۰درصد از مطالبات داده شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان داشت : بر اساس قول معاون وزیر جهاد کشاورزی مطالبات گندم کاران تا پایان مهرماه به طور کامل پرداخت خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه ۳۲ هزارتن از گندم کشاورزان استان برای بذر توسط شرکتهای کشاورزی خریداری شده است گفت: امسال نیز پیش بینی می شود ۴۰۰هزار هکتار از اراضی کشاورزی کرمانشاه زیر کشت گندم دیم و آبی برود. ۷ هزار هکتار نخود پاییزه نیز در استان کشت شده است.

شهبازی از افزایش ۵ برابری سطح زیر کشت کلزا در استان خبر داد تصریح کرد: متاسفانه علی رغم موقعیت آب و هوایی مناسب کشور برای کشت کلزا ۹۰ تا ۹۵ درصد کلزای کشور برای تهیه روغن وارداتی است . با توجه به استراتژیک بودن این محصول در راستای پروژه اقتصاد مقاومتی تلاش داریم سطح زیر کشت آنرا افزایش دهیم .

وی افزود: کشت کلزا علاوه بر صرفه اقتصادی ، محصول مناسبی برای تناوب زراعی محسوب می شود و موجب از بین رفتن بخش زیادی از آفات و علف‌های هرز کندم می شود.

 

اخبار مرتبط

نظرات