رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
  • سه شنبه 22 اسفند 1396 - 02:48
  • کد خبر : 2722
  • مشاهده : 874 بازدید
  • سرمقاله
  • چاپ خبر : اين نيز بگذرد

سال ۹۶ نيز با تمام تلخي هايش به پايان رسيد. سال ۹۶ سالي سخت و پر از حادثه براي ايران بود.بزرگترين حادثه اين سال هم از لحاظ بزرگي وقوع و هم خسارات جاني و مالي در کرمانشاه به وقوع پيوست . زلزله ۷/۳ ريشتري منطقه غرب و جنوب غرب استان کرمانشاه با مرکزيت ازگله آسيب […]

سال ۹۶ نيز با تمام تلخي هايش به پايان رسيد.
سال ۹۶ سالي سخت و پر از حادثه براي ايران بود.بزرگترين حادثه اين سال هم از لحاظ بزرگي وقوع و هم خسارات جاني و مالي در کرمانشاه به وقوع پيوست . زلزله ۷/۳ ريشتري منطقه غرب و جنوب غرب استان کرمانشاه با مرکزيت ازگله آسيب زيادي به اين منطقه وارد کرد . ۲۰ ثانيه زلزله بالغ بر ۵ هزار ميليارد تومان خسارت مالي به اين منطقه وارد کرد اما خسارت جاني و روحي رواني اين زلزله سالهاي سال به جا خواهد ماند . با توجه به بزرگي زلزله و ابعاد گسترده آن علي رغم تمام تلاشهاي انجام شده هنوز شاهد کمبودهاي زيادي در اين منطقه هستيم. پس از گذشت چهار ماه پر از غم ، رنج و سرماي سخت در منطقه ثلاث‌باباجاني و حتي سرپل ذهاب هنوز شاهديم که بخش قابل توجهي از خانواده‌ها با وجود کودکان ، سالمندان و افراد مريض و ناتوان کانکس نگرفته اند و زير چادر زندگي مي‌کنند.
البته اين روزهاي گذشته روز خوش مناطق زلزله زده بوده است! اگر حواسمان را جمع نکنيم با توجه به موج گرماي تابستان در اين مناطق، وجود فاضلاب هاي سرگردان و حتي دفع در چاله هاي کم عمق و وجود نخاله هاي ساختماني و … مي تواند موجب بروز بيماري هاي اپيدمي و بروز حادثه اي وخيم تر از زلزله شود.
اين در حالي است که مقام معظم رهبري همان روزهاي اول وقوع زلزله در سفر به کرمانشاه بر سرعت خدمات رساني تاکيد کرد.
در ماه‌هاي ابتدايي سال ۹۶ دو انتخابات شوراي اسلامي شهر و رياست جمهوري برگزار شد که مردم کرمانشاه در اين دو انتخابات با راي بالغ بر ۶۸درصدي به حسن روحاني و تغيير در ترکيب سنتي شوراي اسلامي شهر کرمانشاه حضور پر رنگ خود را به نمايش گذاشتند.
عدم اجرايي شدن وعده هاي انتخاباتي روحاني و ناهماهنگي ها و عدم برنامه محور بودن و خروجي نامناسب شوراي شهر خيلي زود مردم را از راي‌هايشان پشيمان کرد.
بودجه ۹۷ از همان روزهاي اول تدوينش چالش‌هاي زيادي داشت و موجب به وجود آمدن اعتراض‌هاي سياسي ، اجتماعي شد وحتي برخي اعتراضات مردمي شد که با شيطنت‌هايي به اغتشاش در برخي نقاط کشيده شد.
بهره‌برداري از قطار ، سامانه گرمسيري و صنايع بزرگ وعده هايي بود که ما را به سال ۹۶ دلخوش کرده بود اما در روزهاي پاياني سال هستيم و خبري از اين اتفاقات خوش نيست. اميدواريم حداقل در سال ۹۷ شاهد به ثمر نشستن اين پروژه ها باشيم.

اخبار مرتبط

نظرات