رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October
استادیار دانشگاه شهید بهشتی در گفتگوی اختصاصی با میلکان:

سازه‌هاي بومي بهترين گزينه براي سرپناه موقت است

استاديار رشته معماري دانشگاه شهيد بهشتي در گفتگو با خبرنگار ميلکان بيان داشت: تيمي از گروه دانشجويي و دانشگاهي از اساتيد و دانشجويان رشته هاي مختلف از اکيپ‌هاي مردم هم کمک مي کنند تا بتوانيم ساخت سرپناه موقتي را براي مناطق زلزله زده کرمانشاه طراحي اجرا و آموزش دهيم که مردم با کمترين هزينه اقدام […]

استاديار رشته معماري دانشگاه شهيد بهشتي در گفتگو با خبرنگار ميلکان بيان داشت: تيمي از گروه دانشجويي و دانشگاهي از اساتيد و دانشجويان رشته هاي مختلف از اکيپ‌هاي مردم هم کمک مي کنند تا بتوانيم ساخت سرپناه موقتي را براي مناطق زلزله زده کرمانشاه طراحي اجرا و آموزش دهيم که مردم با کمترين هزينه اقدام به ساخت سرپناه موقت براي خودشان بکنند.
دکتر رييسي با اشاره به اينکه درزلزله ورزقان نيز اقدام به ساخت چنين سرپناه‌ها، حمام و سرويس بهداشتي کرديم گفت: اين سرپناه‌ها هنوز هم مورد استفاده قرار مي‌گيرد .
وي تصريح کرد: در اولين بازديدي که از منطقه داشتيم مهارت مردم در کاربا»ني« براي ساخت چنين سرپناه‌هايي را ديدم که يک سازه فرم فعال را به اين قشنگي با مصالح موجود در محل کار مي کنند. بايد سعي کنيم روي همين وقت بگذاريم. نه اينکه بخواهيم چيزي از بيرون وارد کنيم که در اين سيستم نبوده .
اين استاد دانشگاه بيان داشت: اين سازه ها چيزي است که در فرهنگ و سنت ما است و سيستم پيشرفته اي براي همين آب و خاک است.
هدف و تلاش اصلي اين است که اين باور به مردم داده شود که نيازي نداريد به کسي و با همين چيزي که در محل خودتان داريد مي توانيد سرپناه بسازيد.
وي با بيان اينکه کانکس‌ها تبعات فرهنگي خواهد داشت تصريح کرد: اين کانکس‌ها سبک زندگي را تغيير مي دهد سرما گرما را نگه نمي دارد و…
براي ايران با اين تنوعي که در اقليم و اقوام داريم نبايد مثل جايي مثل سرزمين هايي که اين تنوع ها را ندارند رفتار کنيم .
ما بايد متناسب با اين پتانسيلهايي که در اطرافمان وجود دارد کار کنيم.
دکتر رييسي موفقيت اين طرح را منوط به استقبال مردم و حمايت مسئولين دانست و خاطرنشان ساخت: با توجه به نيزارهاي منطقه با يک پي ساده و گچ کاري و عايق کاري ظرف دو تا سه روز ساخته مي‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات