رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 21 October
  • شنبه 11 آذر 1396 - 18:20
  • کد خبر : 2123
  • مشاهده : 677 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : بچه‎هاي زلزله‌زده بايد بدانند زندگي جريان دارد
سرپرست کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه:

بچه‎هاي زلزله‌زده بايد بدانند زندگي جريان دارد

سرپرست کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه ، با بيان اينکه زلزله براي بزرگسالان نيز شوک بزرگي بود چه برسد به اين بچه‌هايي که تا بحال با چنين تجربه‌هايي روبرو نشده اند گفت: اين کودکان در همان ساعات اوليه بعد از زلزله بيشتر از اينکه به نفس کشيدن و آب خوردن نياز داشته […]

سرپرست کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه ، با بيان اينکه زلزله براي بزرگسالان نيز شوک بزرگي بود چه برسد به اين بچه‌هايي که تا بحال با چنين تجربه‌هايي روبرو نشده اند گفت: اين کودکان در همان ساعات اوليه بعد از زلزله بيشتر از اينکه به نفس کشيدن و آب خوردن نياز داشته باشند به يک آغوش و حمايت عاطفي نياز داشتند تا از آنها دلجويي و همراهي کند.
مهناز فتاحي در گفتگو با خبرنگار ميلکان بيان داشت: همه بچه هاي اين مناطق آسيب ديده اند برخي آسيب هاي جسمي و برخي ديگر آسيب‌هاي روحي و رواني ديده اند .
مدير منطقه اي امدادرساني فرهنگي به کودکان و نوجوانان در مناطق زلزله زده با اشاره به اينکه دنياي بچه ها بعد از زلزله پر شده است از ترس، غم و غصه و اشک و آه تصريح کرد: کودکاني که حالا يکباره مي‌بينند که والدين ، نزديکان و يا دوستان آنها از دست رفته اند، ترس‌هاي مختلفي به آنها هجوم آورده ، ترس از تنهايي، زلزله دوباره، سرما و شب نخوابي و … وي بيان داشت : در روزهاي اول و دوم که اين بچه‌ها در شوک بودند بايد به هر طريقي که شده آنها را از مسئله بيرون مي کشيديم و به آنها مي فهمانديم که زندگي جريان دارد چيزهايي به جز زلزله را به آنها نويد مي‌داديم. به همين منظور به همراه مربيان کانون با اين هدف به منطقه رفيم و در همان ساعات اوليه دلجويي از بچه ها را داشتيم. سرپرست کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه يکي از نکات مهم در اين مواقع را سرگرم کردن بچه‌ها عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: بچه‌ها اگر تنها باشند به فکر فرو مي روند و نمي توانند آن لحظات را فراموش کنند.
وي اظهار داشت: با حمايت‌هاي فرهنگي که صورت گرفت شاهد بوديم که چهره‌هاي غمگين اين بچه ها با عروسک گرداني ، شعر و داستان براي لحظاتي شاد شد و در اين لحظات کودکان سعي کردند که کودکي کنند و کودک باشند.
فتاحي تصريح کرد: نقش امدادهاي فرهنگي به صورت مستمر در اين مناطق احساس مي شود . روح ظريف اين کودکان با اجراي برنامه هاي متنوع فرهنگي و سرگرمي است که مي تواند ترميم و تسکين پيدا کند .
وي با تاکيد بر اينکه حتي شکل اهداء هديه به کودکان نيز مهم است ، ابراز اميدواري کرد : پس از آن موج کمک‌هايي که در زمينه‌هاي مختلف به منطقه آمد بتوانيم در آينده حرکات فرهنگي را ساماندهي شده انجام دهيم تا عدالت در تمام مناطق رعايت شود. اينکه چه کودکي در چه سني به چه کمک هاي فرهنگي و حمايتي نيازدارد مستلزم کار کارشناسي است. مدير منطقه اي امدادرساني فرهنگي به کودکان و نوجوانان در مناطق زلزله زده با بيان اينکه نگاه ما اين است که تازه کارهاي فرهنگي شروع شده است و خيلي نمي‌خواهيم شتاب زده عمل کنيم افزود: براي جمع آوري محصولات فرهنگي فراخوان داده ايم ۳۰ هزار بسته فرهنگي در حال آماده شدن است و با هماهنگي و همکاري آموزش و پرورش بين دانش‌آموزان اين مناطق به شکل مناسب توزيع خواهد شد.
فتاحي با اشاره به ويژه برنامه کانون براي هفته وحدت ياد آور شد: همکاران کانون از تمامي نقاط ايران تقاضاي حضور در منطقه رادارند تصميم گرفته ايم اين حضورها به ضرورت متناوب و دوره اي باشد که بتوانيم نيروهاي تازه نفس را جايگزين گروه هاي قبلي کنيم.

اخبار مرتبط

نظرات