رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October
  • شنبه 11 آذر 1396 - 18:18
  • کد خبر : 2120
  • مشاهده : 699 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : ظرفيت شبکه ارتباطي کرمانشاه افزايش مي يابد
مديرکل ارتباطات زيرساخت استان کرمانشاه:

ظرفيت شبکه ارتباطي کرمانشاه افزايش مي يابد

فاطمه روح القدس- شرکت ارتباطات زير ساخت به عنوان يک شرکت دولتي بعد از اجراي اصل ۴۴ و خصوصي سازي در شرکت مخابرات ايران به عنوان نماينده حاکميت و بزرگترين شرکت دولتي فعال در حوزه مخابرات و ارتباطات کشور از شرکت مخابرات جدا و فعاليت خود را در راستاي توسعه ، بهره برداري نگهداري و […]

فاطمه روح القدس- شرکت ارتباطات زير ساخت به عنوان يک شرکت دولتي بعد از اجراي اصل ۴۴ و خصوصي سازي در شرکت مخابرات ايران به عنوان نماينده حاکميت و بزرگترين شرکت دولتي فعال در حوزه مخابرات و ارتباطات کشور از شرکت مخابرات جدا و فعاليت خود را در راستاي توسعه ، بهره برداري نگهداري و نظارت بر مراکز اصلي ، ايستگاهها مايکروويو، پايانه ها و شبکه بزرگ فيبر نوري کشور از سال ۱۳۸۸ در سراسر کشور آغاز نموده است . مدير کل ارتباطات زيرساخت استان کرمانشاه در مصاحبه با خبرنگار ميلکان از در دست اجرا بودن پروژه نور ۲ در استان به منظور اجراي بيش از ۸۰۰ کيلومتر کابل نوري در ۱۲ مسير اصلي جهت افزايش ظرفيت شبکه فيبر نوري داخلي و بين الملل خبر داد و افزود:از۸۰۰ کيلومتري که پيش بيني شده بالغ بر ۴۰ درصد آن اجرا گرديده است . در ادامه مهندس نوشادفر از پروژه هاي تدبير و اميد به عنوان ديگر پروژه هاي در دست اقدام شرکت ارتباطات زير ساخت در استان نام برد و هدف از اجراي آن ها را افزايش ظرفيت سيستم هاي انتقال و افزايش پهناي باند اينترنت داخلي و بين المللي دانست.
وي ازجمله اهداف کلان شرکت زير ساخت را توسعه شبکه ملي اطلاعات و تبديل شدن به قطب ارتباطي و حضور موثر و فعال در منطقه خاور ميانه و کسب در آمد به منظور خروج از اقتصاد نفت محور دانست.
مديرکل ارتباطات زيرساخت استان درادامه اظهار داشت:چون خدمات اين شرکت به صورت غير مستقيم و با واسطه اپراتورها تلفن ثابت وسيار و همچنين شرکتهاي ارائه دهنده اينترنت به مردم ارائه ميگردد ممکن است کمتر شناخته شده باشد . در صورتي که شبکه هاي اصلي و زير بناي ارتباطات و مخابرات کشور توسط اين شرکت مهيا ميگردد .
وي در ادامه با اشاره به اتصال به شبکه مليIP، انتقال ترافيک تلفني بين شهري و بين المللي، ترازيت ارتباطات مرز به مرز بين الملل،اتصال به شبکه ي اينترنت جهاني وهمچنين توسعه و نگهداري شبکه فيبرنوري، افزود: شبکه فيبرنوري يکي از محيط هاي انتقال جهت تبادل اطلاعات و برقراري ارتباط بين شبکه هاي تلفن بين شهري،ارتباطات ثابت و سيار و تامين اينترنت است که نسبت به ساير شبکه هاي ارتباطي مزايايي چون امنيت و سرعت بالا، پهناي باند وسيع ، عدم وجود هم شنوايي و نويز و سهولت در توسعه شبکه نام دارد .
وي درادامه ي صحبت هاي خود همکاري وهمراهي سازنده و موثر دستگاههاي اجرايي و ارگانها را جهت تسريع در اجراي پروژه ها و بهبود کيفيت شبکه و کم کردن قطعي ها را خواستار شد.
وي در پايان سخنانش اين نويد را به مردم استان داد که تا پايان سال ۹۶ کابل هاي فعال در استان کرمانشاه به بيش از يک هزار و ۶۰۰ کيلومتر مي‌رسد که يک رشد تقريبا صددرصدي خواهد بود .

اخبار مرتبط

نظرات