رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 13 June
اوقات شرعی

در دهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور رييس جمهور؛

۴۰۵۰ هكتار ديگر از شبكه هاي آبياري دشت هاي گرمسيري كرمانشاه به بهره برداري مي رسد

چهار هزار و ۵۰ هکتار ديگر از شبکه آبیاری و زهکشی زیرمجموعه طرح گرمسیری در کرمانشاه فردا پنجشنبه (۲۰ خرداد ) در دهمین هفته پویش هر هفته الف ب_ایران با حضور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می‌شود.    به گزارش میلکان آنلاین؛ و بر اساس اعلام وزارت نيرو بخشی از شبکه‌های آبیاری دشت‌های […]

چهار هزار و ۵۰ هکتار ديگر از شبکه آبیاری و زهکشی زیرمجموعه طرح گرمسیری در کرمانشاه فردا پنجشنبه (۲۰ خرداد ) در دهمین هفته پویش هر هفته الف ب_ایران با حضور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح می‌شود.

 

 به گزارش میلکان آنلاین؛ و بر اساس اعلام وزارت نيرو بخشی از شبکه‌های آبیاری دشت‌های گرمسیری استان‌های ایلام و کرمانشاه در سطح شش هزار و ۸۰۰ هکتار با اعتباری مجموعاً حدود ۵۷۰ میلیارد تومان شامل هزینه‌های سامانه گرمسیری و شبکه‌های آبیاری فردا به بهره برداري مي رسد.

بر این اساس، اراضی تحت پوشش این بخش طرح گرمسیری شامل ۲۳۷۱ هکتار از اراضی دشت ذهاب جنوبي، ۱۲۵۶ هکتار از اراضی دشت حومه قراويز، ۴۲۳ هکتار از اراضی دشت جگرلوي جنوبي در استان کرمانشاه و  بهبود ۲۷۵۰ هکتار از اراضی دشت کنجانچم در استان ایلام می‌باشند.

این گزارش حاکی است که با بهره‌برداری از این بخش از شبکه‌های آبیاری و زهکشی طرح بزرگ گرمسیری، به‌طور میانگین برای ۱۰ هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی صورت می‌گیرد که نشان از اهمیت این طرح ملی دارد.

همچنین بهره‌برداری از این طرح عظیم در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها باعث افزایش تولید سالیانه محصولات کشاورزی به میزان ۷۰ هزار تن انواع گندم، ذرت و صیفی‌جات خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، افزایش محصولات کشاورزی، بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی ساکنان منطقه و ثبات و امنیت پایدار در منطقه از اهداف این پروژه است.

 

سامانه گرمسیری بزرگترین هدیه نظام به مرزنشینان كرمانشاه

مراسم بهره برداري از ۲۱ هزار هكتار از شبكه هاي فرعي و زهكشي سامانه هاي نوين آبياري در قالب سامانه گرمسيري به عنوان طرح عظيم منابع آب و خاك نواحي مرزي در كرمانشاه ۲۳ مرداد ماه سال گذشته و در آستانه هفته دولت توسط دكتر روحاني رييس جمهوري به صورت ويدئو كنفرانسي با سرمايه گذاري يك هزار و ۷۷۰ ميليارد تومان و  اشتغالزايي ۸ هزار ۶۳۶ نفر افتتاح و به بهره برداري رسيد.

اخبار مرتبط

نظرات