رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 13 June
اوقات شرعی

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کرمانشاه:

مطالبه‌گری سمن‌ها مانع شکاف میان دولت و بدنه اجتماعی می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی گسل‌های مختلفی جامعه را تهدید می‌کند، گفت: نهادهای مدنی و در رأس آنها سمن‌ها می‌توانند با مطالبه‌گری و پیگیری درخواست‌های متنوع اقشار مختلف از ایجاد شکاف میان دولت‌ها و بدنه اجتماعی جلوگیری کنند. به گزارش میلکان آنلاین به […]

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی گسل‌های مختلفی جامعه را تهدید می‌کند، گفت: نهادهای مدنی و در رأس آنها سمن‌ها می‌توانند با مطالبه‌گری و پیگیری درخواست‌های متنوع اقشار مختلف از ایجاد شکاف میان دولت‌ها و بدنه اجتماعی جلوگیری کنند.

به گزارش میلکان آنلاین به نقل ایرنا، «فریبرز نجفی‌مهر» در نشست با سازمان های مردم نهاد شهرستان پاوه در سرسرای اجتماعات فرمانداری اظهار داشت: ارتقای جایگاه سمن ها در جامعه و پذیرش بی واهمه آنها به عنوان نخبگان اجتماعی از سوی همه مدیران، باعث می شود هیچگاه در کف خیابان شاهد حرکت اعتراضی نباشیم.

او افزود: در آن صورت اقشار مختلف خواهند توانست مطالبات خود را از طریق سمن ها پیگیری کنند.

وی ادامه داد : سازمان های مردم نهاد این قدرت را دارند که از نادیده گرفتن حقوق شهروندی توسط برخی ادارات و مخدوش شدن مناسبات جامعه جلوگیری کنند و شرایطی را فراهم کنند که مردم خود را در تعیین سرنوشتشان موثر بدانند.

ایثارگری های مردم اورامانات در حفظ منابع ملی مثال زدنی است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت های چشمگیر سمن های منطقه اورامانات و پاوه هنگام بروز زلزله و شیوع بیماری کرونا گفت: ایثارگری های جوانان این منطقه برای حفظ منابع ملی وطنشان مثال زدنی است.

وی ادامه داد: سال گذشته شاهد بودیم که چگونه سه جوان برومند منطقه اورامانات برای اطفاء حریق رخ داده در “بوزین و مره خیل” جان عزیز خود را از دست دادند.

نجفی مهر افزود: اکنون نیز می بینیم فعالان مدنی این شهرستان بدون هیچ چشمداشتی برای کمک به بیماران سرطانی و معلولین و همچنین به منظور کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقاء گردشگری و صیانت از محیط زیست منطقه، چه زحمات طاقت فرسایی را متحمل می شوند.

وی در پایان خواستار کمک اعتباری استان برای ساخت سمن سرا با مشارکت خیرین، رفع مشکلات مالیاتی تشکل ها و همکاری تنگاتنگ دستگاه های اجرایی با سمن های فعال شد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و بیش از ۵۰۰ سازمان مردم نهاد در بخش‌های مختلف در استان مشغول فعالیت هستند.

شهرستان مرزی پاوه با ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی استان کرمانشاه واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظرات