رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 26 October

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در سال زراعی جاری پیش بینی شده از ۹۰۰ هزار هکتار اراضی استان کرمانشاه حدود ۴۰۰ هزار هکتار گندم آبی و دیم در این استان کشت گردد. به گزارش میلکان آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مهندس قاسمی با بیان مطلب […]

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در سال زراعی جاری پیش بینی شده از ۹۰۰ هزار هکتار اراضی استان کرمانشاه حدود ۴۰۰ هزار هکتار گندم آبی و دیم در این استان کشت گردد.

به گزارش میلکان آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مهندس قاسمی با بیان مطلب فوق افزود: کشت گندم در استان کرمانشاه از ۱۰ مهرماه آغاز شده و اوایل آبان ماه؛ کشت در مناطق سرد و معتدل استان به پایان خواهد رسید.

قاسمی با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۸۵ هزار هکتار گندم در استان کشت شده است خاطرنشان کرد: به کشاورزان استان توصیه می کنیم کشت پاییزه را به موقع انجام دهند.

وی با بیان اینکه کشاورزان در خصوص عمق کشت و میزان مصرف بذری و… با کارشناسان مراکز دهستان مشورت کنند افزود: در کشت گندم آبی حداکثر ۲۰۰ کیلوگرم بذر و در دیم حداکثر ۱۵۰ کیلوگرم بذر کشت شود و سعی کنند عمق کشت رعایت شود.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۲۵ هزار هکتار نیز کشت جو در استان صورت گرفته تصریح کرد: پیش بینی می شود حدود ۱۶۰ هزار هکتار از مزارع استان جو کشت شود.

قاسمی افزود: نهاده های مورد نیاز کشاورزان به مقدار مورد نیاز استان تدارک دیده شده است و کمبودی در این زمینه نداریم.

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در کنار کشت گندم و جو کشت پاییزه نخود نیز انجام می‌گیرد گفت: پیش بینی می‌شود حدود ۷ هزار هکتار از اراضی استان نخود به صورت دیم کشت شود.

قاسمی با بیان مزایای کشت نخود پاییزه افزود: مزایایی از جمله استفاده بهینه از آب در فصول پاییز و زمستان، عملکرد بالا، برداشت مکانیزه و تناوب خوب در کشت نخود پاییزه قابل توجه است.

وی سپس به کشت کلزا در استان پرداخت و تصریح کرد:  تاکنون حدود ۴هزار و ۶۰۰ هکتار  کلزا در استان کشت شده است.

وی در پایان با اشاره به اهمیت کشت کلزا افزود: کاهش وابستگی کشور به واردات روغن، تناوب خوب با محصولاتی همچون گندم بدلیل مبارزه با بیماریها و آفات همچنین افزایش عملکرد گندم بعداز کشت کلزا از مزایای کشت کلزا می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات