رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 13 June
اوقات شرعی

هوشنگ عندلیب- یکی از ویژگی‌های شهرهای توسعه یافته، توانمندی آن‌ها در بهره‌گیری از پتانسیل‌ها، ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود برای تقویت اقتصاد شهروندان و ایجاد فرصت‌های اشتغال برای جوانان است و باغات سراب قنبر در حاشیه جنوبی شهر کرمانشاه از جمله این ظرفیت هاست. از قدیم الایام این منطقه ی بسیار خوش آب و هوا، تفرجگاهی […]

هوشنگ عندلیب- یکی از ویژگی‌های شهرهای توسعه یافته، توانمندی آن‌ها در بهره‌گیری از پتانسیل‌ها، ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود برای تقویت اقتصاد شهروندان و ایجاد فرصت‌های اشتغال برای جوانان است و باغات سراب قنبر در حاشیه جنوبی شهر کرمانشاه از جمله این ظرفیت هاست. از قدیم الایام این منطقه ی بسیار خوش آب و هوا، تفرجگاهی مشهور برای مسافران و گردشگران بوده است.
متاسفانه طی دهه‌های اخیر مدیریت شهری استفاده مناسبی از این پتانسیل و ظرفیت عظیم برای توسعه گردشگری شهری و ایجاد یک رونق اقتصادی انجام نداده است و در سایه این بی‌توجهی‌ها، بخش‌های گسترده ای از این باغات قطع و تبدیل به مناطق مسکونی و … شده اند.
با توجه به مرکزیت شهر کرمانشاه در غرب کشور و موقعیت ممتاز جغرافیایی و طبیعی باغات سراب قنبر، این منطقه خوش آب و هوا کاملا قابلیت اجرای یک طرح اکو پارک توریستی و تفریحی در مقیاس های بین‌المللی را داراست.
با توجه به وجود ارتفاعات مناسب در دو سوی دره سراب قنبر و فراهم بودن فضای مناسب، این منطقه همچنین قابلیت بالایی برای اجرای تله کابین در قالب طرح اکوپارک را داراست و علاوه برآن مشکل دریافت مجوز از میراث فرهنگی را هم ندارد.
همچنین با توجه به توپوگرافی این منطقه می توان در اکو پارک سراب قنبر یک پیست بزرگ و زیبای دوچرخه سواری ایجاد کرد و مسابقاتی مشابه تور دو فرانس را در اینجا اجرا نمود‌.
علاوه بر این ها این اکو پارک ظرفیت بسیار وسیعی برای اجرای مجموعه هایی مانند شهربازی مدرن، شهرک‌های اقامتی و توریستی و مجموعه های خدماتی با کاربری های متنوع را داراست.
شهر کرمانشاه پتانسیل و ظرفیت عظیمی برای توسعه دارد و در این میان باید با ارایه طرح و برنامه‌های مناسب و هوشمندانه از این ظرفیت ها در راستای بهبود اقتصاد شهروندان و ایجاد اشتغال برای جوانان استفاده کرد‌.

اخبار مرتبط

نظرات