رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

  رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از انجام ۲۰۵ بازدید از مزارع پرورش آبزیان استان از ابتدای سال جاری خبر داد. به گزارش میلکان آنلاین به نقل از، روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر پگاه رستمی اظهار داشت: در راستای نظارت و کنترل بهداشتی بر […]

 

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از انجام ۲۰۵ بازدید از مزارع پرورش آبزیان استان از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش میلکان آنلاین به نقل از، روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر پگاه رستمی اظهار داشت: در راستای نظارت و کنترل بهداشتی بر مراکز پرورش آبزیان، کارشناسان این اداره کل با انجام ۲۰۵مورد بازدید و اخذ بیش از ۱۷۵۵ نمونه ماهی از مزارع پرورش آبزیان در سال جاری نسبت به پایش بیماری ویروسی، باکتریایی و انگلی شایع اقدام کردند.

وی تصریح کرد: در سال جاری تعداد ۷۷۶مورد آزمایش بر روی نمونه های ماهی اخذ شده انجام گرفته که تنها یک مورد بیماری VHS که از جمله مهمترین عوامل بروز تلفات در جمعیت ماهیان سردابی است مشاهده شده است.

این مقام مسئول پیشگیری را تنها راهکار کنترل بیماری VHS دانست و افزود: این بیماری هیچگونه راه درمانی ندارد و صرفا با رعایت موارد بهاشتی و مسائل قرنطینه ای باید از بروز آن جلوگیری کرد.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه ای ، ضدعفونی آب ورودی و خروجی به مزارع تامین تخم چشم زده بچه ماهی و ماهی پرواری از مجاری قانونی و با اخذ مجوزهای بهداشتی مربوطه را از مهمترین راه های پیشگیری از بیماری های آبزیان و به ویژه بیماری های ویروسی عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظرات