رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 20 October

مدير جهاد کشاورزي شهرستان قصرشيرين در گفتگو با ميلکان گفت: پيش بيني مي شود امسال از ۳۴۷ هکتار نخلستان مثمر اين شهرستان با ميانگين عملکرد ۷/۵ تن در هکتار ۲ هزار و ۶۰۰تن خرما برداشت شود. مراد محموديان با بيان اينکه امسال نسبت به سال گذشته ميانگين عملکرد نخلستان‌ها ۱/۵ تن افزايش داشته است تصريح […]

مدير جهاد کشاورزي شهرستان قصرشيرين در گفتگو با ميلکان گفت: پيش بيني مي شود امسال از ۳۴۷ هکتار نخلستان مثمر اين شهرستان با ميانگين عملکرد ۷/۵ تن در هکتار ۲ هزار و ۶۰۰تن خرما برداشت شود.
مراد محموديان با بيان اينکه امسال نسبت به سال گذشته ميانگين عملکرد نخلستان‌ها ۱/۵ تن افزايش داشته است تصريح کرد: برگزاري ۲هزار نفر روز کلاس‌هاي ترويجي آموزشي يکي از عوامل مهم و استفاده مناسب از آب و خاک و استفاده به موقع از کودهاي شيميايي و سموم مبارزه با علفهاي هرز با راهنمايي کارشناسان در مراحل داشت و برداشت اين محصول از عوامل افزايش عملکرد است.وي با اشاره به آغاز برداشت تک خوشه از نخيلات اين شهرستان از ۲۰ شهريور گفت: برداشت اصلي و عمده اين محصول در مهر ماه اتفاق مي افتد .
مدير جهاد کشاورزي شهرستان قصرشيرين تصريح کرد: ارقام اشرسي؛ زاهدي؛ پيارم؛ ربي؛ ديري از انواع خرماهاي اين شهرستان است که اشرسي نوع خاص منطقه محسوب مي‌شود . اين رقم تنها در عرض جغرافيايي قصرشيرين رشد مي کند و با گرم شدن هوا اين رقم در معرض خطر قار گرفته است که اميدواريم با آمدن آب سامانه گرمسيري که موجب خنک شدن هوا خواهد شد بتوانيم اين محصول را بيش از پيش توسعه دهيم.
وي عدم وجود واحد هاي بسته بندي و فرآوري را از مشکلات اين شهرستان عنوان کرد و تصريح کرد: عدم توانايي مالي متقاضيان براي سهم آورده و مشکلات پيش روي سرمايه گذاران براي دريافت تسهيلات موجب شده که اين سالها کسي به فکر احداث واحد فرآوري و بسته بندي نيفتد . در حال حاضر يک دانشمند علم نانو که د راين شهرستان مستقراست طرحي ارائه داده است که از ضايعات محصول خرما اقدام به توليد برخي محصولات بکند.

اخبار مرتبط

نظرات