رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در گفتگو با نمایندگان مردم کرمانشاه و پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی، مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی کشور را مطرح کرد. به گزارش میلکان آنلاین؛ معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، به دلیل شیوع ویروس کرونا در گفتگویی تلفنی با ابراهیم عزیزی و آرش […]

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در گفتگو با نمایندگان مردم کرمانشاه و پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی، مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی کشور را مطرح کرد.

به گزارش میلکان آنلاین؛ معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، به دلیل شیوع ویروس کرونا در گفتگویی تلفنی با ابراهیم عزیزی و آرش لهونی، نمایندگان مردم شهرستان کرمانشاه و پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی، ضمن بررسی مسائل پیش روی کتابخانه های عمومی در خصوص مشکلات قوانین نهاد کتابخانه های عمومی کشور بحث و گفتگو کرد.

ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شهرستان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در این گفتگو اظهار داشت: برای حمایت از افزایش بودجه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مجلس شورای اسلامی و طرح این موضوع با سایر نمایندگان برای رفع موانع توسعه کتاب و کتابخوانی، گفتگو می کنیم و این موضوع را در اولویت کاری قرار می دهیم.

عزیزی با بیان اینکه اصلاح قانون نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مجلس شورای اسلامی ضرورت دارد افزود: کتاب و کتابخوانی از مسائل زیربنایی توسعه فرهنگی است و ما نمایندگان مجلس وظیفه داریم، اولین قدم را برای این امر مهم برداریم.

وی اظهار داشت: کتابخوانی مهم ترین شاخصه توسعه فرهنگی است و برای برطرف کردن مشکلات این حوزه در مجلس شورای اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

ابراهیم عزیزی، خاطرنشان کرد: کتابخانه مرکزی شناسنامه فرهنگی استان است، به منظور رفع مشکلات تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی استان کرمانشاه با مسئولان امر گفتگو می کنم و امیدوارم به نتیجه مطلوبی برسیم.

آرش لهونی، نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه با توجه به مسائل و مشکلات موجود، نیازمند توسعه فرهنگی هستیم و زیربنای توسعه فرهنگی از کتاب و کتابخوانی آغاز می شود، لذا یکی از وظایف نمایندگان حمایت از این مقوله است.

نماینده مردم پاوه و اورامانات تصریح کرد: در قوانین تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور خلأهایی وجود دارد که باید با حمایت نمایندگان مجلس از بین برود تا نهاد نقش موثری در توسعه فرهنگ و ترویج کتاب و کتابخوانی در کشور ایفا کند.

معصومه حسنی خونسار، در این گفتگو ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی استان گفت: در استان کرمانشاه ۱۰۶ باب کتابخانه عمومی داریم و ۷۱ هزار نفر از جمعیت استان عضو کتابخانه های عمومی هستند.

وی از عدم تامین اعتبار پروژه کتابخانه مرکزی استان به عنوان یکی از مشکلات مهم فرهنگی استان یاد کرد و حمایت مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در این مورد خواستار شد.

حسنی خونسار، همچنین خاطرنشان کرد: از مجمع نمایندگان استان انتظار داریم در برای اصلاح قانون نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مجلس شورای اسلامی و رفع مشکلات کتابخانه های عمومی استان با تمام توان حمایت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات