رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

نرگس نادری‌نیا- گروه فرهنگ هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در کرمانشاه همزمان در سراسر کشور برگزار می شود  به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ؛ بهرام فاضلی با اعلام این خبر گفت: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌ منظور پشتیبانی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در […]

نرگس نادری‌نیا- گروه فرهنگ
هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در کرمانشاه همزمان در سراسر کشور برگزار می شود

 به گزارش خبرنگار میلکان آنلاین ؛ بهرام فاضلی با اعلام این خبر گفت: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌ منظور پشتیبانی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در حوزۀ کتاب و کتاب‌خوانی و جلب توجه مردم، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه، هفتمین دورۀ «جشنوارۀ روستاها و عشایر دوستدار کتاب » را در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور با رویکرد مجازی برگزار می کند.
وی اضافه کرد: مجموعه فعالیت‌های فرهنگی ترویجی مرتبط با کتاب‌خوانی که با مشارکت‌های مردمی، نهادها و سازمان‌های فعال در میان روستائیان و عشایر اجرا شده یا برای اجرا در سال آینده برنامه‌ریزی شده است، می‌تواند نامزد شرکت در جشنواره باشد. در هر برنامه، اعم از اجرا شده یا پیش‌بینی شده، باید اهداف، شیوۀ اجرا، نهادهای مشارکت کننده و نحوه تأمین بودجه آن مشخص شود.
ایشان در ادامه گفتند: با توجه به شرایط به وجود آمده در اثر همه‌گیری ویروس کرونا و فرصت‌های بیشتر مردم برای مأنوس شدن با کتاب و کتاب‌خوانی فعالان فرهنگی و مسئولان محلی در روستاها برنامه‌های تازه‌ای برای ترویج کتاب‌خوانی با استفاده از امکانات موجود در فضاهای مجازی طراحی، برنامه‌ریزی و اجرایی می‌کنند. از این‌رو، برنامه‌هایی که در روستاها با رویکرد مجازی در این روزهای کرونایی به اجرا گذاشته می‌شود در این دوره اهمیت پیدا می‌کنند و می‌توانند علاوه بر غنی کردن اوقات فراغت در الگوسازی و بهره‌گیری سایر روستاها تأثیرگذار باشد.
وی خاطرنشان کرد با توجه به شرایط موجود بخش ویژه‌ای برای ارائه برنامه‌ها و مجموعه اقدامات روستاها در سال ۱۳۹۹ اضافه شده است  و دبیرخانۀ اجرایی جشنواره در فرایند اجرایی آن اعم از محتوایی و شکلی، تغییراتی را به وجود آورده است و تلاش می‌کند برای حفظ سلامتی شهروندان، بخش عمده‌ای از فرایند اجرایی را به صورت الکترونیکی انجام دهد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: هفتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در سال ۱۳۹۹ از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی اعم از معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران، سازمان فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و نهادهای دیگر همکار برگزار می‌شود.
روستاهای متقاضی شرکت در این جشنواره بر اسـاس فراخوان این دوره می‌توانند اقدامـات انجام‌شده، برنامه‌ها، مـدارک و مسـتندات خـود را کـه مبنـی بر فعالیت‌های مرتبـط بـا کتـاب و کتاب‌خوانی آن روستاسـت، بـا امضـای دهیـار و رئیـس شـورای اسلامی روسـتا، همراه بـا برگه‌های تکمیل‌شده به دبیرخانه اسـتانی جشـنواره کـه در ادارات کل فرهنـگ و ارشـاد اسلامی استان‌ها مسـتقر است و یا دبیرخانه مرکزی تهران ارسـال نمایند.

دریافت  فراخوان هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ۱۳۹۹
فراخوان هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب همراه با آدرس و رمزینه تکمیل فرم
مهلت ارسال آثار: ۱۰ دی‌ماه ۱۳۹۹
شماره تماس: ۰۲۱۸۸۸۶۱۳۲۴- ۰۲۱۸۸۳۴۲۹۸۰-۰۲۱۸۸۳۴۲۹۷۹
آدرس: «دبیرخانه مرکزی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» ـ تهران ـ خیابان شهید مطهری ـ خیابان فجر (جم سابق) ـ شماره ۷ ـ ساختمان فجر ـ طبقه ۵ کد پستی ۱۵۸۹۷۴۳۱۱۱
پست الکترونیک: bookpromotion.ir@gmail.com
تمامی برگه‌های خام و دستورالعمل‌های اجرایی در سایت www.bookpromotion.ir قابل دریافت است.
روابط عمومی ستاد هماهنگی شهرها و روستای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اخبار مرتبط

نظرات