رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

استاندار کرمانشاه با صدور پیامی ضمن تبریک روز جهانی استاندارد، نقش مهم این مقوله را در توسعه پایدار خاطرنشان ساخت. به گزارش میلکان آنلاین؛ در متن پیام هوشنگ بازوند آمده است: بدون شک استاندارد، پدیده ای نو و بدیع نیست، بلکه مفهوم وسیع آن در عالم هستی متجلی است. عالمی که برپایه نظم و عدالت […]

استاندار کرمانشاه با صدور پیامی ضمن تبریک روز جهانی استاندارد، نقش مهم این مقوله را در توسعه پایدار خاطرنشان ساخت.

به گزارش میلکان آنلاین؛ در متن پیام هوشنگ بازوند آمده است:

بدون شک استاندارد، پدیده ای نو و بدیع نیست، بلکه مفهوم وسیع آن در عالم هستی متجلی است. عالمی که برپایه نظم و عدالت از سوی خداوند متعال پایه گذاری شده است و طبیعتی که دارای استانداردهای خدشه ناپذیری است ، هرجا انسان از آن عدول کرده، دچار مشکلاتی شده است.

همانطور که ازشعار روز جهانی امسال «حفاظت از زمین با استانداردها» بر می آید دستیابی به تعادل میان محیط زیست، جامعه و اقتصاد برای برآوردن نیازهای امروزی بدون به خطر انداختن توانایی نسلهای بعدی برای برآوردن نیازهایشان با تبعیت محض از استانداردها امکانپذیر است و بی شک توسعه پایدار که حاصل اجماع سه رکن بالاست با رعایت استانداردها محقق خواهد شد.

برای همگان استانداردها زبانی مشترک است و نه تنها بازارها را گسترش میدهد بلکه حفاظت از محیط زیست، ایمنی و سلامت، دستیابی به اطلاعات و دانش را نیز به ارمغان خواهد آورد. پس توجه به مقوله استاندارد، توجه به یک مسئله ملی و فرا ملی است. اگر تولیدات و خدمات ما در استان دارای استاندارد لازم باشد، آنگاه فرصت رقابت در سطح ملی و بین المللی را پیدا خواهد کرد و گرنه تولیدی که فاقد کیفیت لازم باشد در بازارهای محلی نیز حرفی برای گفتن نخواهد داشت. ما در استان باید تلاش مضاعف کنیم تا با تحقق شعار سال «جهش تولید» با افزایش کمی محصولات و خدمات ، به مقوله کیفیت نیز دو چندان توجه کرده و هرآنچه را که ارائه میدهیم باید منطبق با استانداردهای ملی و بین المللیباشد. چرا که رعایت استانداردها شرط حضور در بازارهای ملی و بین المللی است و این موضوع میتواند به افزایش شاخص GDP، تثبیت اشتغال و ایجاد اشتغال جدید و پایدار برای مردم استان بیانجامد و در نهایت ارتقاء سطح رفاه را به ارمغان آورد.

اینجانب روز ۲۳ مهر ( ۱۴ اکتبر)، روز جهانی استاندارد را به تمامی تلاشگران عرصه تولید و خدمات همچنین به کارکنان خدوم اداره کل استاندارد استان تبریک می گویم و امیدوارم با مساعی همه این عزیزان، شاهد ارایه بیشتر محصولات و خدمات منطبق با استاندارد ، خصوصا ًعملی شدن مطلوب اهداف برنامه توسعه ای کشور و در نهایت شاهد ارتقا سهم اقتصاد استان در کشور باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات