رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۷ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 24 October

پروفسور معصومعلی معصومی جراح و فوق تخصص قلب و عروق گفت: ویروس کرونا در برخی بیماران مبتلا به کرونا به قلب حمله می کند. به گزارش میلکان آنلاین  به نقل از ایسنا معصومی گفت: در حال حاضر زوایای مختلفِ ویروس کرونا ناشناخته مانده است و متاسفانه هرچه جلوتر می رویم، عوارض جدیدی از این ویروس […]

پروفسور معصومعلی معصومی جراح و فوق تخصص قلب و عروق گفت: ویروس کرونا در برخی بیماران مبتلا به کرونا به قلب حمله می کند.

به گزارش میلکان آنلاین  به نقل از ایسنا معصومی گفت: در حال حاضر زوایای مختلفِ ویروس کرونا ناشناخته مانده است و متاسفانه هرچه جلوتر می رویم، عوارض جدیدی از این ویروس مشاهده می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر در برخی بیماران کرونایی که درصد پایینی دارند، ویروس کرونا موجب التهاب قلبی می‌شود.

معصومی ادامه داد: ویروس کرونا همانطور که در برخی بیماران التهاب بافت ریه ایجاد می کند، در درصد کمی از بیماران نیز موجب التهاب عضله قلب می شود که از آن به عنوان پدیده “میوکاردیت” نام می برند.

وی تصریح کرد: این نوع از عوارض قلبی در برخی بیماران کروناییِ بزرگسال مشاهده شده است، اما در رده سنی کودکان، در برخی بیماران، کرونا می‌تواند در رگ های قلب ایجاد لخته کرده و باعث ایست قلبی و بروز سکته قلبی شود.

دکتر معصومی افزود: مواردی مشاهده شده که بیمار کرونایی بعد از بهبودی دستگاه تنفسی، دچار نارسایی قلبی شده است، عارضه ای که تا پایان عمر با این افراد خواهد ماند.

وی توضیح داد : هنوز بسیاری عوارض و خطرات این ویروس ناشناخته مانده و درحال حاضر بهترین راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری برای در امان ماندن از عوارض این ویروس است.  و تنها راهکار مناسب برای پیشگیری هم این است که افراد از ترددهای غیرضروری در سطح جامعه خودداری کرده و حتما هنگام حضور در سطح جامعه از ماسک استفاده کرده و فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

اخبار مرتبط

نظرات