رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به تداوم سیر افزایشی مبتلایان کرونا در استان گفت: کشور هم اکنون گرفتار موج سوم کرونا شده و این شرایط می طلبد که مردم واقعا هوشیار بوده و مراقب باشند. به گزارش میلکان آنلاین به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمودرضا مرادی ، با اشاره به ادامه سیر […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به تداوم سیر افزایشی مبتلایان کرونا در استان گفت: کشور هم اکنون گرفتار موج سوم کرونا شده و این شرایط می طلبد که مردم واقعا هوشیار بوده و مراقب باشند.

به گزارش میلکان آنلاین به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمودرضا مرادی ، با اشاره به ادامه سیر صعودی مبتلایان کرونا در استان گفت: کشور و به تبع استان کرمانشاه درگیر موج سوم کرونا شده و تعداد مبتلایان کرونا همچنان سیرصعودی دارد.

وی افزود: در حال حاضر تعداد بستری های استان نسبت به هفته گذشته بیش از ۱۰۰ نفر افزایش یافته و تا روز گذشته به بیش از ۴۶۰ نفر رسیده است.

دکتر مرادی خاطرنشان کرد: هم اکنون روزانه بطور میانگین ۹۰ مبتلای جدید در مراکز درمانی استان بستری شده و روزانه حدود ۶۵ تا ۷۰ بیمار ترخیص می شوند و با این احتساب روزانه حدود ۲۰ تا ۲۵ نفر به آمار بستری های کرونا در استان اضافه می شود.

وی در تشریح سیر فوتی های کرونا در استان هم گفت: فعلا تغییر محسوسی در تعداد فوتی ها نداریم، چرا که این آمار معمولا دو تا سه هفته بعد از اوج گرفتن کرونا خود را نشان می‌دهد و دو هفته دیگر باید منتظر عواقب افزایش بستری ها باشیم.

وی با بیان اینکه موج سوم کرونا بطور معمول همانند موج های دیگر حدود دو تا سه هفته به طول می انجامد، گفت: اگر مردم همکاری کرده و رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشند می توانیم با هزینه های حداقلی این موج را پشت سربگذاریم.

وی با بیان اینکه موج های بعدی کرونا در پاییز و زمستان در راهند، گفت: زمان موج ها و شدت آنها همگی بستگی به رفتار بهداشتی مردم دارد و هرچقدر که مردم رعایت پروتکل ها را داشته و از ماسک استفاده کنند، قطعا شرایط بهتری خواهیم داشت، در غیراینصورت باید هزینه های سنگینی پرداخت کنیم.

پیش بینی ۱۵۰۰ تخت بستری برای پاییز و زمستان کرونایی

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با اشاره به پیش بینی تدارک ۱۵۰۰ تخت بستری ویژه بیماران کرونا در پاییز و زمستان پیش رو گفت: اگر نیاز باشد این آمادگی را داریم که بیمارستان امام رضا(ع) را بطور کامل در اختیار بیماران کرونایی قرار دهیم.

وی افزود: در حال حاضر دغدغه ما افزایش تخت های ICU است، چرا که به میزان ۳۰ درصد تخت های بستری نیاز به تخت ICU داریم.

دکتر مرادی تصریح کرد: هم اکنون ۳۰۰ تخت ICU در استان فعال است و حداقل به ۱۰۰ تخت دیگر نیاز داریم.

وی با اشاره به راه اندازی ۲۱ تخت ICU جدید در هفته گذشته گفت: در حال حاضر ۱۲ تخت جدید دیگر هم آماده شده که هفته آینده راه اندازی می شود و فضا برای راه اندازی ۲۰ تخت ICU جدید دیگر هم فراهم شده است.

دکتر مرادی تصریح کرد: درصورت نیاز می توانیم با توجه به کنسل شدن اعمال جراحی الکتیو از ICU بخش های غیرکرونایی هم استفاده کنیم و حتی این امکان هست که در صورت نیاز ICU بیمارستان امام رضا(ع) که حدود ۶۰ تخت دارد را نیز به بیماران کرونایی اختصاص دهیم

اخبار مرتبط

نظرات