رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October

  به گزارش میلکان آنلاین ،شهرام کرمی در پنجمین نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان، بااشاره به سوء استفاده هایی که از مجوزهای تاسیس گلخانه در کرمانشاه صورت میگیرد، اظهار کرد: فلسفه وجودی تاسیس گلخانه ها از ابتدا برای ایجاد اشتغال بوده، اما متاسفانه در برخی موارد شاهدیم که به فرصتی […]

 

به گزارش میلکان آنلاین ،شهرام کرمی در پنجمین نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان، بااشاره به سوء استفاده هایی که از مجوزهای تاسیس گلخانه در کرمانشاه صورت میگیرد، اظهار کرد: فلسفه وجودی تاسیس گلخانه ها از ابتدا برای ایجاد اشتغال بوده، اما متاسفانه در برخی موارد شاهدیم که به فرصتی برای سوداگری عده ای قانون شکن تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: هرچند که می دانیم که سازمان جهاد کشاورزی استان گام ها و قدم های خوبی را با استفاده از صدور مجوز تاسیس گلخانه برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری استان برداشته و نافی این خدمات ارزنده نیستیم، اما باید قبول کنیم که گاها در این زمینه سوء استفاده هایی نیز می شود.

دادستان کرمانشاه افزود: سوداگران با اخذ مجوز تاسیس گلخانه زمین مورد نظر را با قیمتی تا حدود ۱۰ برابر به افرادی که بدنبال ویلا و خانه باغ سازی هستند می فروشند و آنها نیاز به صرف داشتن همین مجوز دست به تغییر کاربری این اراضی می زنند.

وی تاکید کرد: چنین سوء استفاده های و دور زدن قانون از صدور مجوزها نشان دهنده خلاء های کارشناسی دقیق در این زمینه است.

کرمی یادآورشد: همچنین کارشناسان متخلف هم در این رابطه باید شناسایی و با آنها برخورد صورت گیرد و اگر هم لازم باشد آنها را به دستگاه قضایی معرفی کنید.

وی در ادامه با بیان اینکه برای سودجویانی که دست به تغییر کاربری می زنند دو نوع مجازات در نظر گرفته می شود، عنوان کرد: مجازات نقدی و یا حبس از یک سو و اعاده زمین تغییر کاربری یافته به وضع سابق از طرف دیگر برای این افراد در نظر گرفته می شود، اما گاها می بینیم که بخش دوم مجازات که همان اعاده به وضع سابق است، شامل مرور زمان می شود، درحالی که باید در این رابطه سرعت عمل داشت.

دادستان کرمانشاه در ادامه تاکید کرد: از همه دستگاه های خدمات رسان هم می خواهیم که اگر به ملکی بر اساس مجوزهای ظاهری خدماتی ارائه داده اند، نسبت به قطع و جمع آوری خدمات خود اقدام کنند.

وی در بخش پایانی سخنان خود گزارشی از برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در کرمانشاه ارائه کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵۳۰ فقره تخریب ساخت وسازهای غیرمجاز را در کرمانشاه داشته ایم.

کرمی اضافه کرد: همچنین در این مدت ۱۰۰ حلقه چاه غیرمجاز هم مسدود شده است.

اخبار مرتبط

نظرات