رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۹ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 26 October

گرانی و گران فروشی همچون اسبی افسار گسیخته جامعه را در زیر سم های خودش له کرده است. تحریمهای اقتصادی، نرخ بالا و پر نوسان ارز، بی تدبیری مدیران و چند وقتی است کرونا موجب شده است که به نوعی کار از دست کاردار در برود و هرکس به هر نحوی و هر شکلی که […]

گرانی و گران فروشی همچون اسبی افسار گسیخته جامعه را در زیر سم های خودش له کرده است.

تحریمهای اقتصادی، نرخ بالا و پر نوسان ارز، بی تدبیری مدیران و چند وقتی است کرونا موجب شده است که به نوعی کار از دست کاردار در برود و هرکس به هر نحوی و هر شکلی که بخواهد در این بازار نابسامان سودی بالاتر از حلال به جیب بزند.

طی هفته گذشته اخبار از معاونت بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه منتشر شد که شاید تداوم آن بتواند کمی از سرعت گرانی بکاهد و گرانفروشان را با تهدیدی جدی مواجه سازد.

اصناف و بازاریان همواره معتمد و امین جامعه بوده اند اما با ورود برخی از افرادی که جز سود های کلان و سپردن ره صد ساله در یک شب به دنبال چیز دیگری نیستند نام آن قشر نیز خدشه دار شده است.

وضعیت به شکلی شده که کار فرهنگی و برخورد نرم دیگر پاسخگو نیست و جرائم برای محتکران، گرانفروشان و کم فروشان باید به شکلی اعمال شود که درس عبرت شود برای سایرین، نه اینکه جریمه آنقدر سبک در نظر گرفته شود که ککشان هم نگزد و با نیم ساعت گران فروشی دیگر جریمه چند سال گرانفروشیشان را جبران کنند.

اتاق اصناف، تعزیرات، سازمان صنعت و معدن و مدیران نظارتی استان باید با برخورد قاطع این سودجویان را از کسبه‌ای که به دنبال کسب روزی حلال هستند جدا کنند و لازم است که خود اصناف نیز در این راه یاری این سازمان‌ها باشند.

اخبار مرتبط

نظرات