رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه:

والدین برای ثبت‌نام نوآموزان پیش دبستانی خود اقدام کنند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه عنوان کرد: والدین برای ثبت‌نام نوآموزان پیش‌دبستانی خود در اسرع وقت اقدام کنند. به گزارش میلکان آنلاین، ناهید فضلیدر این خصوص گفت:  با توجه به این‌که طبق اسناد فرادستی دوره‌ی پیش‌دبستان طبق مصوبه وزارت آموزش و پرورش، شامل دوره‌ای دو ساله رسمی و الزامی است که کودکان ۴ و ۵ سال تمام را […]

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه عنوان کرد: والدین برای ثبت‌نام نوآموزان پیش‌دبستانی خود در اسرع وقت اقدام کنند.

به گزارش میلکان آنلاین، ناهید فضلیدر این خصوص گفت:  با توجه به این‌که طبق اسناد فرادستی دوره‌ی پیش‌دبستان طبق مصوبه وزارت آموزش و پرورش، شامل دوره‌ای دو ساله رسمی و الزامی است که کودکان ۴ و ۵ سال تمام را تحت پوشش برنامه‌های آموزشی و تربیتی قرار می‌دهد و به دو شیوه دولتی با مشارکت مردم و غیردولتی طبق قوانین مربوطه ایجاد و اداره می‌گردد.

وی افزود: دوره پیش‌دبستان مهم‌ترین دوره و فرصتی برای شناسایی استعدادها و توانمندی‌های کودک و تقویت و جهت دادن آن‌ها و نیز شناخت مشکلات یادگیری می‌باشد.

معاون آموزش ابتدایی استان گفت: ورود به پیش‌دبستانی در سال تحصیلی ۱۴۰۰ -۱۳۹۹ محدوده سنی مشخصی در نظر گرفته شده است که به قرار زیر است:

سن ثبت نام پیش دبستانی یک: چهار تا پنج سال تمام (متولدین ۲ مهر ۹۴ تا ۱ مهر ۹۵)

سن ثبت نام پیش دبستانی دو:  پنج تا شش سال تمام (متولدین ۲ مهر ۹۳ تا ۱ مهر ۹۴)

فضلی با توجه به اهمیت این دوره در آینده نوآموزان اظهار داشت: مهم‌ترین هدف  دوره پیش‌دبستانی ، رشد همه جانبه کودکان و کسب مهارت‌ در راستای توسعه، تقویت و هماهنگی توانایی‌های جسمی  حرکتی ، پرورش روحیه و رفتار عاطفی و ابراز صحیح عواطف در زمان و مکان مناسب، شناخت، کنترل و ابراز مناسب هیجانات و پرورش مهارت‌های ذهنی و افزایش دقت و تمرکز، ارتقای توانایی تفکر منطقی، حل مسئله و تصمیم‌گیری، پرورش خلاقیت، تقویت روحیه‌ی پرسشگری و ارتقای سطح مهارت تشخیص با بهره‌گیری از حواس پنج‌گانه و پرورش صفات اخلاقی و رفتارهای اجتماعی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی ایرانی در حوزه اجتماعی، فردی و انس با قرآن و علاقه به یادگیری آن از مزایای گذراندن دوران پیش‌دبستانی برای نوآموزان است.

این مقام مسؤول در آموزش و پرورش استان در ادامه بیان نمود: نوآموزانی که دوره پیش‌دبستانی را می‌گذرانند  عملکرد تحصیلی خیلی بهتری به خصوص در دوره دبستان دارند . بیشتر فعالیت‌هایی که در پیش‌دبستانی انجام می‌شود، بر پایه بازی‌های خلاقانه ، مفاهیم دروس پایه ، آشنایی با قوانین و مقررات آموزش رسمی ، تعامل با معلم و همکلاسی‌ها ، حفظ محیط زیست و …. می‌باشد و نوآموزان که دوره‌ی پیش را نگذراننده‌اند، در پایه اول تحصیلی با چالش‌های تحصیلی مواجه خواهند شد.

وی در ادامه بیان نمود: رؤسای مناطق و مدیران مدارس دولتی و غیردولتی نیز موظف هستند با اطلاع‌رسانی و تمهید استلزامات ثبت‌نام نوآموزان دوره پیش‌دبستانی؛ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی، شیوه‌نامه ثبت نام ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را اجرا کنند.

فضلی تشکیل کلاس‌های پیش‌دبستانی دولتی با مشارکت مردم را از اولویت های این معاونت دانست و گفت: مدیران مدارس دولتی ناظر تربیتی وزارت آموزش و پرورش در پیش دبستانی‌های ضمیمه مدارس دولتی هستند و تعیین میزان مشارکت مردم در راه اندازی و اداره کلاس‌های پیش‌دبستانی دولتی طبق بخشنامه‌های وزارتی، پس از تصویب در استان لازم الاجرا است و همچنین راهبران در جذب نوآموزان پیش‌دبستانی لازم‌التعلیم در مناطق محروم و روستایی وعشایری نهایت سعی و تلاش را به‌عمل آورند.

وی در پایان اعلام نمود برای وزارت آموزش و پرورش حضور نوآموزان در دوره پیش‌دبستانی به اندازه حضور کلاس اولی‌ها بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا و سناریورهای پیش بینی شده از طرف وزارت در وضعیت‌های سفید، زرد و قرمز جهت بازگشایی مدارس در نظرگرفته شده دارای اهمیت و یکسان می‌باشد و و جهت آموزش نوآموزان عزیز فعالیت‌های بسیار متنوع و جذاب در راستای رشد همه جانبه از قبیل (کتاب های کار درسنامه دست ورزی، شبکه شاد و… )در نظرگرفته‌ایم ،که می بایستی  به منظور دسترسی به این آموزش‌ها کلیه والدین نسبت به ثبت نام نوآموزان خود در سامانه سناد اقدام نمایند.

فضلی کودکان امروز را جوانان و نوجوانان فکور و مؤثر جامعه فردا برشمرد و گفت: امید ما به نوآموزان و دانش‌آموزان است و تصمیمی نخواهیم گرفت که سلامتی آن‌ها را به خطر بیندازد چرا که سلامتی نوآموزان و دانش‌آموزان خط قرمز ما است، پس والدین گرامی با اطمینان خاطر ثبت نام نوآموزان خود را در اسرع وقت پیگیری و انجام دهند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان خاطرنشان ساخت: اولیا جهت ثبت‌نام کودکان در دوره پیش‌دبستان دقت لازم را به‌عمل آورند و مراکزی که مجوز پیش‌دبستانی دارند حتما باید محتوای برنامه‌درسی را از اداره کل آموزش و پرورش استان دریافت نمایند زیراکه همسو بودن محتوای پیش‌دبستانی با پایه‌ی اول موجبات رشد همه جانبه و تربیت متوازن را به ‌وجود می‌آورد.

اخبار مرتبط

نظرات