رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 27 October

با پیشنهاد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، خیابان‌هایی از کرمانشاه به نام مفاخر شهر خوانده می‌شود. به گزارش میلکان آنلاین؛ در فاز نخست این اقدام دست کم نام ۲۰ شخصیت، بزرگان کرمانشاهی زینت‌بخش معابری از کرمانشاه می‌شود. مهدی عبدالمالکی معاون فرهنگی شهردار کرمانشاه با اعلام این مطلب عنوان کرد: این اقدام همزمان با هفته […]

با پیشنهاد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، خیابان‌هایی از کرمانشاه به نام مفاخر شهر خوانده می‌شود.

به گزارش میلکان آنلاین؛ در فاز نخست این اقدام دست کم نام ۲۰ شخصیت، بزرگان کرمانشاهی زینت‌بخش معابری از کرمانشاه می‌شود.
مهدی عبدالمالکی معاون فرهنگی شهردار کرمانشاه با اعلام این مطلب عنوان کرد: این اقدام همزمان با هفته فرهنگی کرمانشاه و به مناسبت پاسداشت روز قلم صورت پذیرفت و سعی شده، بسیاری از مفاخر و استادان شناسایی و کوچه و معبر محل سکونتشان به نام خودشان نامگذاری شود.

وی با اشاره به تاکید و موافقت شهرداری کرمانشاه با این پیشنهاد عنوان داشت: مقدمات این طرح مدت‌ها پیش در کمیته نامگذاری شورای شهر مطرح شد و بعد از ارائه در صحن علنی شورا مجوز لازم را برای اقدام دریافت می‌کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه مباحث مرتبط با هویت، همچون هویت ملی و بحران هویت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که امروزه در کانون توجه صاحب‌نظران قرارگرفته است، گفت: تکرار اسامی مفاخر در میان شهروندان می‌تواند در هویت بخشی به نسل جوان شهر مؤثر واقع شود.
وی با اشاره به تاثیر این امر در هویت بخشی به محلات شهر  کرمانشاه خاطرنشان ساخت: نام‌گذاری میادین، بزرگراه‌ها و خیابان‌های مهم شهر به نام این مشاهیر و مفاخر، نشان از تاریخ فرهنگ و هویت یک شهر دارد.
وی افزود: این امر با دستور شهردار کرمانشاه، همکاری معاونت خدمات شهری و اداره زیباسازی شهرداری و تأیید شورای اسلامی شهر و در اسرع وقت انجام خواهد پذیرفت.
وی افزود: جهت شروع این حرکت و در مرحله نخست نام ۲۰ نفر از مفاخر پیشنهاد داده شده که در مراحل آتی این اقدام استمرار خواهد داشت.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: بیش از نیمی از سردیس مفاخر کرمانشاه با همکاری حوزه هنری آماده شده که با تکمیل این اقدام، افتتاح پارک مشاهیر نیز در دستور کار قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظرات