رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه در روزهای اخیر از نظر ابتلا به کرونا سیر صعودی نداشتیم و تعداد موارد بستری و ترخیصی نزدیک به هم هستند، گفت: در ۲ روز گذشته تعداد موارد بستری به کمتر از ۴۰۰ نفر رسیده که امیدواریم این وضعیت ادامه پیدا کند و آرامش نسبی در بیمارستان‌ها […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه در روزهای اخیر از نظر ابتلا به کرونا سیر صعودی نداشتیم و تعداد موارد بستری و ترخیصی نزدیک به هم هستند، گفت: در ۲ روز گذشته تعداد موارد بستری به کمتر از ۴۰۰ نفر رسیده که امیدواریم این وضعیت ادامه پیدا کند و آرامش نسبی در بیمارستان‌ها حاکم شود.

به گزارش میلکان آنلاین؛ محمودرضا مرادی دوشنبه شب در بیست و هفتمین ستاد مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: خوشبختانه با پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های شهدا و امام حسین (ع) کرمانشاه از فشاری که بر روی بیمارستان‌های گلستان و فارابی بود کاسته شده است.

او گفت: دستگاه اکسیژن ساز چهارم نیز وارد استان شد و به بیمارستان فارابی انتقال یافت و برای بهره برداری در این بیمارستان در حال نصب است.

وی اضافه کرد: نکته مهم این است تاکنون همه گیری این بیماری در شهرها بود اما پس از این باید در روستاها و عشایر نیز در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید بیشتری صورت گیرد و ارایه آموزش های لازم توسط بهوزان و همکاران بهداشتی درمانی در مراکز روستایی باید مورد توجه قرار گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: معاونت بهداشتی وزارت بهداشت در خصوص اپیدمی بیماری کووید ۱۹ در فصل پاییز و زمستان در کشور هشدار داده است.

دکتر مرادی افزود: با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها انتقال بیماری افزایش خواهد یافت بنابراین باید تمهیدات لازم در خصوص افزایش ظرفیت بیمارستان‌ها و تجهیزات مورد نیاز اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: اجباری شدن زدن ماسک و رعایت دیگر پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و مردم باید رعایت نکات بهداشتی و زدن ماسک را بسیار جدی بگیرند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۴۳ هزار و ۵۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۷۳۱ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۶ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۶۸ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۴۳ هزار و ۵۱ نفر رسید

اخبار مرتبط

نظرات