رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 20 October

بهرام فاضلی اعلام کرد: بیش از ۱۹۰ برنامه‌  فرهنگی و هنری متنوع  از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در سال  ۹۹ پیش بینی، طراحی  و برنامه ریزی شده که به مرحله اجرا درمی آید. به گزارش میلکان آنلاین؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تحول در عرصه فرهنگ را نیازمند […]

بهرام فاضلی اعلام کرد: بیش از ۱۹۰ برنامه‌  فرهنگی و هنری متنوع  از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در سال  ۹۹ پیش بینی، طراحی  و برنامه ریزی شده که به مرحله اجرا درمی آید.
به گزارش میلکان آنلاین؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تحول در عرصه فرهنگ را نیازمند عزم جدی دانست و افزود: اگر قاطبه مردم احساس کنند که رفتار فرهنگی آنها در جامعه تاثیرگذار است به تحول می‌رسیم و مدیران نیز در عرصه مدیریت دلسوزانه با تغییر رویکرد فرهنگ را در اولویت نگاه خود قرار بدهند.
بهرام فاضلی با اشاره به طراحی برنامه‌های مختلف گفت:  تقویم فرهنگ و هنر کرمانشاه  تدوین شده و در زمان  تعیین شده در مرکز و شهرستان های تابعه استان اجرا خواهند شد.
وی در تشریح برنامه‌های هفتگی تقویم فرهنگ و هنر کرمانشاه افزود:  از این تعداد؛ ۱۰۴ برنامه در حوزه فرهنگی و رسانه ای، ۶۶ برنامه در حوزه هنری و سینمایی و ۲۰ برنامه در حوزه قرآن و عترت طراحی شده که اجرا خواهد شد.
گفتنی است؛ از ۱۰۴ برنامه فرهنگی و رسانه ای؛ ۲ برنامه به صورت استانی، ۲ برنامه منطقه ای، ۴ برنامه سراسری و ۱ برنامه فرامرزی؛  (۲۴ مورد)مرکز استان و (غرب استان ۲۴مورد)، (شرق استان۲۰ مورد) و (منطقه اورامانات ۲۷ مورد) برگزار  می¬شود.
بهرام فاضلی در ادامه گفت: از ۶۶ مورد برنامه هنری و سینمایی؛ ۱ برنامه به صورت استانی، ۲ برنامه به صورت منطقه ای و ۱ برنامه به صورت سراسری، (۱۹ مورد) در مرکز استان  و (غرب استان ۱۷مورد)، (شرق استان ۱۴مورد) و (منطقه اورامانات ۱۲ مورد) برگزار می گردد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ همچنین از ۲۰ برنامه قرآنی خبر داد که یک مورد آن به صورت استانی و  (۷ مورد) در مرکز و شهرستان ها(غرب استان ۲ مورد)، (شرق استان ۵ استان) و (منطقه اورامانات ۵ مورد) اجرا خواهد شد.
وی در تکمیل سخنان خود گفت؛ از ابتدای شیوع بیماری کرونا و ایجاد محدودیت فعالیت مراکز فرهنگی و هنری؛ بیش از ۵۰ برنامه فرهنگی و هنری(جشنواره، کارگاه های هنری، شب شعر،اجرای موسیقی، مسابقه حفظ  و مفاهیم قرآن،  مسابقه شعر، مسابقه عکس، مسابقه نقاشی و…) در فضای مجازی ( کانال و گروه های متعدد) توسط این اداره کل و با همکاری انجمن های فرهنگی و هنری و هنرمندان استان در خصوص هشدار، پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا فعالیت گسترده ای را انجام داده و همچنان ادامه می دهد.
وی ادامه داد: همچنین روابط عمومی این اداره کل از سخنان و رهنمودهای بزرگان موسیقی، خوشنویسی، ادبیات و …استان بهره جسته و گالری مجازی را راه اندازی و آثار این عزیزان به نمایش گذاشته شده که بسیار مورد اقبال قرار گرفت.
بهرام فاضلی در پایان اظهار امیدواری کرد و گفت: برنامه های شاخصی از جمله؛ همایش علمی پژوهشی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات روایی، یادواره شعر مقاومت سردار سلیمانی، جشنواره فیلم شبدیز، جشنواره تئاتر مرصاد  و…را به صورت ملی در برنامه سال ۹۹ داریم که امیدواریم با اجرای این برنامه‌های فرهنگی بتوانیم سهم قابل توجهی  در ارتقا سطح فرهنگی جامعه داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات