رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Sunday 17 October

محمدامین رحیمی معاون پیشگیری وحفظ حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: استفاده از هویت جعلی در فضای مجازی به قصد سوء استفاده و ضرر و زیان به حیثیت دیگران جرم است. به گزارش میلکان آنلاین،محمد امین رحیمی بابیان اینکه استفاده از نام مستعار در فضای مجازی به لحاظ قانونی جرم محسوب […]

محمدامین رحیمی معاون پیشگیری وحفظ حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: استفاده از هویت جعلی در فضای مجازی به قصد سوء استفاده و ضرر و زیان به حیثیت دیگران جرم است.

به گزارش میلکان آنلاین،محمد امین رحیمی بابیان اینکه استفاده از نام مستعار در فضای مجازی به لحاظ قانونی جرم محسوب نمی شود، اظهار کرد: البته اگر این موضوع سبب شود، فردی خود را به جای دیگری معرفی کند و موجب ضرر و زیان به حیثیت به آن فرد شود و باعث از دست رفتن اطلاعاتی باشد که فرد واقعی نمی‌خواهد آن اطلاعات در فضای مجازی منتشر شود، پیگرد قانونی دارد.

وی تصریح کرد: براین اساس، صرف اینکه با نام مستعار وارد فضای مجازی شویم جرم نیست اما اگر جعل و سرقت هویت دیگران صورت گیرد مشمول جرم خواهد بود.

معاون پیشگیری و حفظ حقوق عامه دادسرای کرمانشاه اعلام کرد: زمانی که در فضای واقعی با افرادی مواجه می شویم که به ما دروغ می‌گویند و در معاملات ما غش ایجاد می شود بحران فردی و هویتی فرد تلقی می شود و در واقع آن فرد از هویت دیگری برای فریب استفاده کرده و یا با از اطلاعات دیگران بر علیه آنها سوء استفاده می‌کند.

وی توضیح داد: همچنین در فضای مجازی نیز این حساسیت وجود دارد و بسیاری از افراد با استفاده از نام افراد مشهور مانند ورزشکاران و بازیگران هویت جعلی برای خود ایجاد می‌کنند که جرم محسوب می‌شود که بیشتر موارد سرقت هویت برای سوء استفاده های مالی است.

اخبار مرتبط

نظرات