رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
  • پنجشنبه 22 خرداد 1399 - 19:20
  • کد خبر : 11013
  • مشاهده : 154 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : انتقال هنرستان هنرهای زیبای کرمانشاه به مجتمع وحدت/ فلسفه ایجاد و توسعه هنرستان، ورود مستقیم هنرآموز به بازار كار است

پرسنل اداری و آموزشی واحد دختران هنرستان هنرهای زیبای کرمانشاه به مجتمع فرهنگی و هنری وحدت انتقال خواهند یافت. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه‌؛ بهرام فاضلی ضمن دیدار با عوامل اداری و آموزشی هنرستان هنرهای زیبای کرمانشاه، اعلام کرد‌‌؛ ابتدای تیرماه مجموعه دختران این هنرستان به مجتمع فرهنگی […]

پرسنل اداری و آموزشی واحد دختران هنرستان هنرهای زیبای کرمانشاه به مجتمع فرهنگی و هنری وحدت انتقال خواهند یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه‌؛ بهرام فاضلی ضمن دیدار با عوامل اداری و آموزشی هنرستان هنرهای زیبای کرمانشاه، اعلام کرد‌‌؛ ابتدای تیرماه مجموعه دختران این هنرستان به مجتمع فرهنگی و هنری وحدت واقع در میدان آیت ا… جلیلی منتقل خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: ازآنجا که هنرآموزان هنرستان‌ها و مراكز فنی پس از اخذ ديپلم ‌مستقيم به عنوان يك كارآفرين وارد بازار كسب و كار و توليد مي‌شوند لذا بايد سعی کنیم با تربيت نيروي انساني ماهر براساس نياز جامعه علاوه بر اينكه از بيكار شدن دانش‌آموختگان رشته‌هاي مختلف تحصيلي و هدر رفتن سرمايه‌ها جلوگيري کنیم، موجبات سپرده شدن امور شغلي به افراد متخصص و متبحر را فراهم آوریم. .

فاضلی بیان داشت: هنرستان ها به عنوان دستگاه متولي تربيت و پرورش نيروي انساني جامعه با ارائه رشته‌هاي متعدد و متناسب با بازار كار مي‌تواند زمينه‌ساز توسعه استان در زمينه‌هاي مختلف باشد و كمبود نيروي انساني كارآزموده و متخصص را جبران كند.

وی نقش هنرستان ها را در کاهش ناهنجاری های اجتماعی، اساسی و مهم برشمرد و گفت : با توجه به اینکه مکان های فرهنگی و هنری محمل مناسبی برای القای الگوهای فرهنگی مناسب و مبتنی بر ارزش هاست و به نوعی موجب شکل‌گیری شخصیت هنری و فرهنگی هنرجویان می‌شود، بنابراین بسته شدن و کم کاری هر هنرستانی در واقع موجب بازشدن دری به سمت ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: جستجوگری و خلاقیت ملاک هنرجویان هنر بوده و به واسطه انجام توأمان فعالیت‌های عملی و آموزشی و در نتیجه توسعه و تعالی فکر و بسط اندیشه عموما خروجی چنین هنرستانهایی افرادی نسبتا خودساخته، کمال‌طلب و معرفت‌گرا می‌باشد.

وی ادامه داد: از آنجا که دختران در جامعه ما بیشتر به حمایت نیازمندند،بايد تلاشی صورت گيرد تا سهم دختران در هنرستان ارتقا يابد، تنوع رشته و گسترش آن در مناطق مختلف مي‌تواند زمينه ساز اشتغال آنها شود و بدون شك اين فرآيند با وارد كردن زنان كه نيمي از جمعيت كشور را تشكيل مي‌دهند بازار كسب و كار را رونق خواهد داد و سرمايه انساني را هم ارتقا خواهد بخشيد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه تصریح کرد : به دلیل اینکه مجتمع فرهنگی و هنری وحدت چندین سال به عنوان مرکز دانشگاهی مورد استفاده قرار گرفته از امکانات و تجهیزات بیشتر و کامل تری نسبت به مکان فعلی هنرستان برخوردار بوده و از فضای آموزشی بیشتری بهره مند می باشد.

فاضلی ادامه داد: وجود انجمن های فرهنگی و هنری متعدد در این مجتمع و همجواری با کتابخانه بسیار ارزشمند استاد بهزاد کرمانشاهی؛ این امکان را فراهم می سازد تا یک مکان آموزشی گسترده تر، با امکانات ویژه و درخور توجه و تاثیرگذار فراهم شود و منشا موفقیت های بیشتر هنرآموزان را فراهم آورد.

فاضلی همچنین اظهار داشت: هنرستان مذکور از ابتدای تاسیس تاکنون، بسیار مفید و موثر عمل کرده و هنرمندان ارزشمندی فارغ التحصیل شده و به فضای اشتغال استان ورود پیدا کرده اند.

وی در پایان گفت‌: در سال‌های اخیر نیز هنرآموزان این هنرستان، علی الخصوص واحد دختران در مسابقات و جشنواره های مختلف استانی و سراسری بسیار خوش درخشیده و مایه مباهات استان شده اند و این مهم می طلبد شرایط آموزشی بهتری را برای آنان مهیا کنیم

شایان ذکر است: در حال حاضر واحد دختران این هنرستان با ۱۳۰ هنرجو به مدیریت دلسوزانه منیر الهیاری، در رشته های گرافیک؛ سینما، انیمیشن و نقاشی فعال بوده و همچنین تلاش می شود مجوز تدریس رشته های موسیقی، نمایش و عکاسی برای سال تحصیلی جدید هرچه زودتر فراهم شود.

اخبار مرتبط

نظرات