رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
  • چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 - 06:16
  • کد خبر : 10363
  • مشاهده : 184 بازدید
  • پیشخوان » میلکان
  • چاپ خبر : هشدار و ابراز نگرانی رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه در خصوص احتمال وقوع پیک کرونا در استان

به گزارش میلکان آنلاین؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه طی پیامی به مردم استان در مورد وقوع پیک کرونا هشدار داد . متن پیام به شرح زیر است. “به نام‌خدا” مردم گرامی و‌ محترم استان کرمانشاه طاعات و عبادات شما در لحظات ارزشمند شب های قدر ، شبهای مناجات و دعا و روزه داری ها […]

به گزارش میلکان آنلاین؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه طی پیامی به مردم استان در مورد وقوع پیک کرونا هشدار داد .

متن پیام به شرح زیر است.

“به نام‌خدا”

مردم گرامی و‌ محترم استان کرمانشاه

طاعات و عبادات شما در لحظات ارزشمند شب های قدر ، شبهای مناجات و دعا و روزه داری ها و ‌شب زنده داری هایتان در ماه مبارک رمضان مورد قبول حضرت حق باد.

به استحضار شما عزیزان می رساند تاکنون به لطف الهی، پس از گذشت بیش از حدود ۸۰ روز از بروز اپیدمی کرونا ، استان کرمانشاه توانسته است با همت جمعی همه مردم و مسوولان در مدیریت بیماری موفق عمل کرده و خوشبختانه ‌استان ما مانند برخی استانها وارد فاز بحران و مشکلات پیچیده متعاقب آن‌ نگردیده است.

لذا ضمن شکر خداوند بزرگ ، از همکاری و‌ همدلی صمیمانه همگان تشکر می نمایم ،اما متاسفانه واقعیت این است که می دانیم هر موفقیتی در مقابله با کرونا می تواند شکننده و در معرض تهدید جدی باشد و این موجب نگرانی عمیق متولیان سلامت شده است.

افزایش موارد ابتلای هم استانی های عزیز پس از نیمه اردیبهشت ، یک هشدار جدی به همگان بوده و این امر نشانگر وجود و‌ چرخش بیماری در اقشار ، شهرها و ‌سنین مختلف است و بیم آن می رود که این روند ، موجب گسترش بیشتر و‌ وسیع تر بیماری و در نهایت درگیری شمار فراوانی از مردم شهرستانهای استان گردد ، که طبیعتا ممکن است موجب رنج و سختی و‌ خدای ناکرده فوت افراد مستعد و ‌دارای بیماری زمینه ای گردد ، که این ناخوشایند و تاسف بار است.

هرچند که اکثریت قریب به اتفاق موارد مثبت قطعی بیماری از میان بیماران سرپایی می باشد و این بیماریابی فعال به نفع کنترل افراد مبتلا ، پیشگیری بیشتر و جلوگیری از گردش بیشتر ویروس می شود و در نوع خود افتخاری برای سیستم سلامت استان به حساب می آید ، اما از وجود مخاطره آمیز بیماری در همه جا خبر می دهد.

حال که با محدودیت های چند مدت اخیر دشواری و زحمات زیادی برای محافظت خود و خانواده تان متحمل شده و ‌اجازه نداده اید این ویروس به شما آسیب جدی برساند ، بیایید در ادامه راه مقاومت و‌ مقابله با کرونا ، جدی تر و‌ جانانه تر به مبارزه با این ویروس مخرب برخیزیم و استان عزیزمان را پاک و ‌سلامت نگاه داریم .

خوشبختانه روشهای مبارزه و شیوه های مقابله با بیماری را همگان به خوبی فراگرفته و‌ بسیاری نیز آنها را به کار بسته اند و ‌با شستن دستها، ضدعفونی کردن سطوح ، دوری از تجمع ، مراقبت از خود در مقابل افراد بیمار، دست ندادن و رعایت فاصله ها و اجرای برنامه های بهداشت فردی و عمومی و به ویژه فاصله گذاری فیزیکی ، اقدامات مفیدی را انجام داده اند، اما این کار تداوم و پیگیری بی وقفه ای را می طلبد.

خطاب به همه شما عرض می کنم که فرزندان شما در بخش بهداشت و ‌درمان مرارتهای زیادی را در این نزدیک به سه ماه به جان خریده و از جان و‌ دل برای پبشگیری همگانی و ‌درمان بیماران زحمت های زیادی کشیده اند و در ادامه این جهاد ، مدافع صادق شما هستند، اما اگر خدای ناکرده روند ابتلا، شدت بیشتری پیدا کند بار زحمت این عزیزان طاقت فرسا می شود.

هشدار ما در نظام سلامت در خصوص احتمال شتاب توسعه بیماری، جدی و نگران کننده است و ممکن است با تداوم این مساله مسوولان ستاد مدیریت و‌ مقابله با کرونای استان مجبور به بازگرداندن محدودیت های پیشین گردند و این امر می تواند موجب خسارات و ناراحتی هایی برای خانواده ها گردد و آسیب های خانوادگی و اجتماعی را به بار آورد.

از همه شما خواهشمندم در مبارزه طولانی با کووید ۱۹ خسته نشوید و‌ میدان را با بی توجهی به دستورات و‌ پروتکل های بهداشتی به بیماری واگذار نکنید و همچنان در دفاع از زندگی خود و ‌عزیزانتان مُصر و‌ پرتوان باشید و با پایمردی و‌ مراقبت تا پایان کرونا هم‌پیمان با هم باقی بمانید.

در پایان امیدوارم در این ایام و‌ لیالی استجابت دعا، مدافعان سلامت را در تمام رده های خدمتی از دعای خیرتان بی نصیب نفرمایید.

 

مرادی
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

اخبار مرتبط

نظرات